A Miniszterelnökség helyettes államtitkára hozzátette: az Európai Bizottság nem veszi figyelembe az ágazati különadókból, az áfából, illetve a pénztárgépek és az adóhivatal összekötéséből befolyó bevételeket, amikor azt állítja, hogy nem tartható a hiánycél.
„A legnagyobb vitánk abban áll, hogy az Európai Bizottság lényegében stagnáló gazdasággal számol Magyarország esetében. -0,1 szerepel a legutolsó jelentésben, a mi állításunk pedig az, hogy lesz érezhető növekedés a gazdaságban, és ennek megvannak a fundamentumai, azok a nagy termeléseket beindító vállalatok, ahol igen jelentős lesz a kibocsátásnövekedés, amely jelentős mértékben fog hozzájárulni a nemzeti jövedelemhez. Ezek mind mind olyan tételek, amelyek miatt érdemes inkább az optimistább számítás felé tekinteni” – jelentette ki a Rájátszásban a nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkár.
Varga Mihály is úgy nyilatkozott korábban, hogy az Európai Bizottságot meg kell győzni arról, hogy 2011 és 2012 után ebben az évben is tudja tartani a kormány a három százalék alatti hiányszintet. A tárca nélküli miniszter hétfőn beszélt arról is, hogy a kabinet megnézi, az EB által jelzett bizonytalansági pontok közül mivel kell foglalkozni. Elmondta: az útdíjjal és a pénztárgépek összekötésével a kabinet egy február eleji ülésén már foglalkozott, és döntött arról, hogy felgyorsítja a kapcsolódó munkát.
Szijjártó Péter szintén hangsúlyozta egy hétfői konferencián, hogy a kormány elkötelezett a 3 százalék alatti gdp-arányos hiánycél tartása mellett, „még, ha vannak is kritikusok, akik kételkednek ebben”. Remélhetőleg a Magyarország ellen indított túlzottdeficit-eljárás ügyében is kizárólag az európai szabályozás mentén születik döntés, és nem mást vesznek figyelembe – tette hozzá.