Embargót hirdethet az Európai Unió az oroszországi olajra. A lépést az Egyesült Államok erőlteti, Európa azonban nemcsak olajhiánnyal, de árrobbanással is szembesülhet. Orbán Viktor miniszterelnök internetes közösségi oldalán leszögezte: megvédik az ország energiaellátását.
“Szerte a világon létrehoztak egy liberális pénzelési gépezetet, amely a demokrata adminisztráció politikáját volt hivatott érvényesíteni egy rakás szakterületen. Bevándorlásban, háborúpárti politikában, vagy a genderőrület terén” – Dömötör Csaba, a Fidesz-EP képviselője szerint ez a lényege az USAID-botránynak, melyben “elképesztő összegekről van szó”. A Fidesz Európai Parlamenti képviselője Brüsszelben is megkezdte a leleplezést.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
Nagy Márton szerint ha nem sikerül a kereskedőknek és a beszállítóknak közösen az árakat csökkentenie, akkor a kormánynak nincs más választása, minthogy direkt módon beavatkozzon az árakba.
A világ élvonalához tartozó beruházást hoz a Zoomlion kínai építőipari és mezőgazdasági gépgyártó Tatabányára, ahol 100 millió euróból létesít emelőállványgyárat - közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára.