Az üzletember a Világgazdaság keddi számában megjelent interjúban elmondta, a 4iG-t rövid időn belül piacvezető cégcsoporttá szeretné bővíteni, amihez akvizíciókon keresztül vezet majd az út. Vannak akvizíciós célpontok, és már nagyon közel járnak ahhoz, hogy hamarosan konkrétumokat is eláruljanak - tette hozzá.
A befolyásszerzés jogi értelemben vett első lépése a hétfőn bejelentett 32,02 százalékos tulajdonszerzés volt, amit a kötelező nyilvános vételi ajánlat követ, és a folyamatot egy további, 8,2 százalékos részvénycsomag megvétele zárja - ismertette.
Arra a kérdésre, tervezi-e további részesedés megszerzését is az Opus-Konzum csoporttól, azt válaszolta, nincs ilyen terv. Kitért arra is, hogy a jelenleg 38 százalék körüli közkézhányadot egészséges aránynak tartja.
Az üzletember azt mondta, Mészáros Lőrinccel barátságuk változatlan "a munka-, illetve az üzleti kapcsolatunk alakult át, ami egy természetes folyamat része". Nem merült fel, hogy Mészáros Lőrinc megválna további részesedéseitől a 4iG-ben, az Opus és a Konzum PE Magántőkealap révén továbbra is tulajdonos marad a társaságban.
"Tehát társak maradunk az üzletben, de a megszerzett részvénycsomagokkal önállóan irányítom a céget" - mondta.
A kötelező nyilvános vételi ajánlat kapcsán kifejtette, a jelenlegi árfolyam mellett nem lenne túl sok racionalitás abban, ha valaki a 180 napos mozgóátlagból kiindulva megközelítőleg 676 forinton vételre ajánlaná a részvényeit.
Beszélt arról is, az a céljuk, hogy a teljes IT-életciklust végigkísérjék az ügyfeleknél, oldjanak meg minél több feladatot maguk, támaszkodjanak egyre kevésbé alvállalkozókra, függetlenül attól, hogy piaci vagy állami megrendelőről van szó. "Kevésbé hiszek abban az integrátori szerepben, amit többen próbáltak az elmúlt évtizedben magyar vagy külföldi hátterű cégként elérni. Tehát abban a modellben, hogy a projekteket alvállalkozók garmadával kelljen megvalósítani" - mondta.
A vállalat üzleti terveivel kapcsolatban Jászai azt hangsúlyozta, hogy "a 4iG ma már egy új, és más vállalat, mint tavaly ilyenkor volt", a társaság dinamikus fejlődés előtt áll, amelynek eredményes működését az előkészítés alatt lévő akvizíciók is jelentős mértékben befolyásolják majd.
Jászai Gellért két ütemben 40,2 százalékos tulajdonrészt vásárol, és ezzel irányító befolyást szerez az informatikai tőzsdecégben. Az ügyletek zárása után Mészáros Lőrinc érdekeltségei, a Konzum PE Magántőkealap 11,63 százalékos, az Opus Global Nyrt. pedig 9,95 százalékos tulajdonnal rendelkeznek majd a társaságban - ismerteti a Világgazdaság.
MTI