A túrkevei céget 24 éve alapították, az első időkben tizenhárman dolgoztak a vállalkozásnál. Mára a létszám százötvenre nőtt. Az acélszerkezeteket, épületelemeket gyártó társaság 100 százalékig magyar tulajdonú. Az új telephely 45-50 munkahelyet teremt.
„A vidéki városokban, falvakban a munkahelyteremtést a kis- és középvállalkozásokkal tudja elősegíteni a kormány, és itt a Kevefém Kft. beruházása, csarnokfelújítása, épületberuházása egy jó példa arra, hogy néhány tízmillió forinttal is újabb munkahelyek teremtésére nyílik lehetőség” – közölte Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.
Az uniós támogatással, százmillió forintból megépült csarnokban tanműhely is van, segítve a szakképzést. „Ha minden jól alakul, akkor beindul az új tanműhelyrészben a szakmunkásképzés is, ahol magunknak tudjuk biztosítani hosszú távon a szakmunkástanulókból a szakemberlétszámot” – mondta Szőllősi Lajos, a Kevefém ügyvezetője.
Magyarország a 2014 és 2020 közötti uniós költségvetési ciklusban a támogatások 60 százalékát gazdaságfejlesztési célokra fordítja.