Az államtitkár kiemelte, hogy az előlegek kifizetésének számos ellenőrzési feltétele van, meg kell találni a módot arra, hogy ezeket a járványhelyzetben is el lehessen végezni. Erre vonatkoztak a magyar javaslatok.
A termelők biztonságát szolgálja az előlegek kifizetésének lehetővé tétele, hiszen csaknem évi 800 milliárd forintot tesz ki ezek összege - tette hozzá.
Az államtitkár kitért arra, hogy a legfontosabb feladat a lakosság élelmiszerellátásának biztosítása, ami megtörtént. Ugyancsak fontos a szállítmányozás fenntartása, amire meghozták a szükséges döntéseket európai szinten is, ezt a helyzetet szintén áttekintették az uniós agrárminiszterek - közölte Feldman Zsolt.
A KAVOSZ Zrt. az MTI-nek küldött szerdai közleményében ismertette, hogy az Agrárminisztérium (AM) rendelete alapján az agrárvállalkozások az Agrár Széchenyi Kártya konstrukció keretében 1, 2 vagy 3 éves futamidejű folyószámlahitelt igényelhetnek 200 millió forint maximális hitelösszegig a jogosultsági feltételeknek való megfelelés esetén, a szabad támogatási keretük terhére. A kormányzat a hitelekhez annak teljes futamidejére száz százalékos kamat- és kezességi támogatást, továbbá teljes kezelési költségtámogatást, illetve akár teljes egyéb költségtámogatást nyújt.
Az új, kiemelt támogatású és emelt hitelösszegű Agrár Széchenyi Kártya hamarosan igényelhető országszerte a Széchenyi Kártya Program eddigi hiteleihez hasonlóan a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének, a területi kereskedelmi és iparkamarák és a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban. A részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon érhetők majd el.
MTI