Azt mondta: a brüsszeli ajánlás ellenére nem fogják kivezetni a közterhet, hiszen a bankadónak fontos szerepe van a magyar gazdaság stabilizálásában és az új közteher-viselési rendszer kialakításában.
„Brüsszel mindig akkor szólalt meg, és akkor hozott ki minidig jelentéseket, amikor mi a bankokkal szemben az ügyfelek oldalára kerültünk. Most is ugyanez a helyzet. Azt látom, hogy mikor a devizahitelek konkrét kivezetése és az ügyfelek sérelmének a rendezése megtörténne, akkor egyből megszólal Brüsszel és olyan jelentést publikál, ami arról szól, hogy a különadókat meg kell szüntetni, tehát a bankadót is meg kell szüntetni – fogalmazott Varga Mihály. – Természetesen én sem zárom ki azt, hogy a bankadónak a felülvizsgálata, vagy átgondolása megtörténhessen, hiszen itt a bankoknak hozniuk kell egy nagyon súlyos áldozatot annak érdekében, hogy az ügyfeleket kárpótolhassuk. De nem ennek van most itt az ideje, nem öntjük ki a fürdővízzel együtt a gyereket is, ez egy nagyon fontos része volt a magyar gazdaság stabilizációjának, a közteherviselés új formájának a megteremtéséhez. Nem hiszem, hogy Brüsszel álláspontját kellene nekünk elfogadni” – vélekedett a nemzetgazdasági miniszter.
Rogán Antal már szombaton, a Hír Televízió P8 című műsorában is utalt arra, hogy a devizahitelek forintosításában az állam is részt vállalhat majd.