„A korábbi kormányok iparágakat privatizáltak, meghatározó infrastruktúrákat adtak külföldi kézbe, ami esetenként ahhoz vezetett, hogy munkahelyek tömeges megszűnésével, leépítéssel jár” – mondta Palkovics László.
A korábbi gyakorlattal ellentétben a jelenlegi kormányzat célja, hogy jelen legyen a stratégiai ágazatokban – tette hozzá budapesti sajtótájékoztatóján az innovációs és technológiai miniszter. Palkovics László bejelentette: az állam 11 milliárd forintért 20 százalékos tulajdonrészt vásárolt az eddig kizárólagos német tulajdonban álló Ózdi Acélművekben. Hozzátette: a német tulajdonos a vásárlással párhuzamosan fejlesztésbe kezd.
„A többségi tulajdonos 60 millió euró értékű technológiai beruházást, eszközbeszerzést hajt végre, annak érdekében, hogy az Ózdi Acélművek magasabb színvonalon, komplexebb termékekkel, jobb hatékonysággal tudja ellátni a feladatát. Tehát korszerűsödik az ózdi acélgyártás” – mondta a miniszter.
„Azt ígérhetem csak, hogy a továbbiakban is olyan jó lesz az együttműködés, mint az eddigi évek során, ezt kívánom mindannyiunknak” – mondta Max Aicher, az Ózdi Acélművek Kft. tulajdonosa.
A térség országgyűlési képviselője szerint kiemelten fontos a környék számára a beruházás és az acélgyártás modernizálása.
„Ebben a városban a kohászat és a bányászat mindig is fundamentális iparág volt. A bányászatról sajnos a múlt tükrében tudunk beszélni, de a kohászat ma is elevenen él. Ahogy a miniszter elmondta, több, mint ötszáz ember dolgozik ebben a vertikumban, és ha családokban gondolkodunk akkor az több, mint kétezer ember számára jelent megélhetést” – nyilatkozta Ritz Gábor.
A kormányzat célja, hogy a magyar építésgazdaság megrendeléseit – ami a jelenlegi számítások szerint 5 év alatt több, mint 25 ezer milliárd forint – minél nagyobb részben lehessen hazai alapanyagokkal teljesíteni.