A megalapozott gyanú szerint a két férfi társai segítségével céghálózatot hozott létre és működtetett 2017-től kezdődően fiktív számlák kiállítása céljából. A valós gazdasági tevékenység végzése nélkül, különböző cégek nevében, stróman ügyvezetők felhasználásával kiállított számlákat különböző gazdasági társaságok felhasználták, így a fizetendő ÁFA-t jogosulatlanul csökkentették. A két férfi egy nyergesújfalui irodából irányította a tevékenységet, ahol társaik az ő utasításai szerint végezték a fiktív számlák kiállítását, a készpénzek felvételét, több társuk szerepe pedig a pénznek a fiktív számlákat megrendelő cégek képviselői részére történő visszajuttatása volt.
Az elkövetők ezzel a magatartásukkal összesen legalább 1.857.186.000,- Ft összegű vagyoni hátrányt okoztak a magyar állam költségvetésének.
Az ügyben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói több száz millió forint értékben foglaltak le ingatlanokat, gépjárműveket, pénzt.
A főügyészség indítványozta a bűnszervezet két vezetőjének, az egyik irodai alkalmazottnak, az egyik fiktív számlákat kibocsátó cég képviselőjének, a legnagyobb összegű fiktív számlákat befogadó cég ügyvezetőjének és az ő irodai alkalmazottjának, továbbá egy a pénz visszajuttatásában szerepet játszó gyanúsítottnak az egy hónapra történő letartóztatását tekintettel arra, hogy velük szemben fennáll a bizonyítás megnehezítésének és a bűnismétlésnek a veszélye.
A Tatabányai Járásbíróság az ügyészi indítványnak helyt adott és mind a hét gyanúsított letartóztatását 2022. július 16. napjáig elrendelte.
Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség