2023. 03. 22. Szerda Beáta, Izolda napja
Jelenleg a TV-ben:

Napi aktuális

Következik:

Napindító 06:50

Kék hírek

Négyszázmilliós kárt okoztak

Betonacél-kereskedést folytató bűnszervezetet számoltak fel Nógrád megyében, a bűnszervezet áfacsalással több mint négyszázmillió forintos kárt okozott a költségvetésnek. Az ügyben tizenöt embert gyanúsítanak költségvetési csalással – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense.

  • Négyszázmilliós kárt okoztak

Kovács Dorina elmondta: a gyanúsítottak az Európai Unió területéről szereztek be betonacélt, amely egy magyar cégekből álló számlázási láncolaton keresztül egy szintén az érdekeltségi körükbe tartozó Pest megyei építőipari vállalkozáshoz került. A cégláncolatban elcsalták az áfát, a fiktív számlás vásárlások után visszaigényelték a forgalmi adót, összességében négyszáztíz millió forint kárt okozva a költségvetésnek - tette hozzá.

A sajtóreferens közölte: a NAV pénzügyi nyomozói egyszerre huszonhárom helyszínen tartottak házkutatást, tanúkat hallgattak ki, és öt gyanúsítottat őrizetbe vettek. Az akcióban lefoglalt autók, készpénz és bankszámlák értéke meghaladta a százmillió forintot.

Az ügyben tizenöt embert gyanúsítanak költségvetési csalással és közokirat-hamisítással. A nyomozás iratait vádemelési javaslattal továbbították a Fővárosi Főügyészségnek.

„Akár húsz évet is kaphatnak annak a nógrádi bűnszervezetnek a tagjai, akik betonacéllal kereskedve okoztak több mint 400 milliós kárt a költségvetésnek. Az elkövetők az Európai Unió területéről szerezték be a betonacélt, ami egy magyar cégekből álló számlázási láncolaton keresztül egy szintén az érdekeltségi körükbe tartozó Pest megyei építőipari vállalkozásnál landolt. A pénzügyi nyomozók az ügyben összesen 15 embert gyanúsítanak költségvetési csalással és közokirat-hamisítással” – mondta Kovács Dorina, a NAV sajtóreferense.

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:30-kor műsorra kerülő Svenkben mostantól Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Januártól nem hétfő esténként, hanem vasárnap 19 órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét. Ez mostantól nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma lesz. Keddtől péntekig 21 órától gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A Karc FM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99

Kapcsolódó tartalmak

Újabb pedofilbotrány

Újabb pedofilbotrány

Újabb iskolai pedofilbotrányra derült fény: Hétéves gyerekeket zaklatott szexuálisan egy tanár Zalában - írja az Origo.
Hárommilliárdos áfacsalás miatt hallgatott ki húsz embert az adóhatóság

Hárommilliárdos áfacsalás miatt hallgatott ki húsz embert az adóhatóság

Az unióból beszerzett prémium kategóriás mobilokkal üzletelt az a bűnszervezet, amelyre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói csaptak le a közelmúltban: a nyomozók húsz embert állítottak elő és hallgattak ki gyanúsítottként, üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás és hamis magánokirat-felhasználás megalapozott gyanúja miatt.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!