A szakértők szerint a gyerekek az online térben megjelenő problémákra egyáltalán nincsenek felkészülve érzelmileg, a legtöbben pedig még segítséget sem mernek kérni a felnőttektől.
Sokan teljesen magukra vannak hagyva az online térben, csak egymásra figyelnek, egymásra számítanak, amitől világképük egyre jobban eltér a valóságtól.
Olyan torz képet mutatnak a fiataloknak az életről mások életéről ami miatt a saját életüket sivárabbnak érzik és sajnos a nagyon fiatalok nem tudják eldönteni hogy amit látnak az ne egy valós hanem egy megjátszott kép.
Ebben pedig a felnőtteknek kell a fiatalok segítségére sietni. A generáció kutató hangsúlyozta: senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy a gyermekeknek még ha nem is ezt mutatják kifelé, szükségük van megbízható személyekre.
Harmadik alkalommal rendeztük meg a bűnmegelőzési expót ahol a társ szervek és a civil együttműködő partnerek bűnmegelőzési szakembereit mutatjuk be. Az expó lényege az hogy a bűnmegelőzés valamennyi területéről, prevenciós programokat, projekteket illetve kezdeményezéseket tudjuk bemutatni.
Szakértők egyetértenek abban, hogy a gyerekek nagyon sok időt órát töltenek az online térben, egyre több esetben tapasztalnak olyat, amire nincsenek felkészülve. Ezért feltétlenül szükségük van arra, hogy minőségi, bizalmi kapcsolatuk legyen a felnőttekkel.