Mivel a nő nem viszonozta a gyanúsított érzéseit, ezért a férfi egy idő után fenyegetni kezdte őt. 2025. február 10-én délután a gyanúsított bement egy dohányboltba, ahol a sértett egy ismerősével tartózkodott, majd próbálta rávenni a nőt arra, hogy beszéljenek. A sértett ezt visszautasította és kilátásba helyezte, hogy hívja a rendőrséget. A férfi erre elhagyta a dohányboltot, ahova nem sokkal később visszatért és azt mondta a nőnek, hogy legszívesebben elvágná a torkát, majd többször megrúgta őt. A dulakodás közben a gyanúsított elővett egy kést, amellyel többször megpróbálta megszúrni a sértettet, ez azonban csak egy esetben sikerült neki. Amikor a boltba érkezett egy másik személy, a terhelt a cselekményével felhagyva távozott onnan. A nő a bántalmazás következtében 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.
A terhelt cselekménye bizonyítottság esetén emberölés bűntette kísérletének megállapítására lehet alkalmas és 5-től 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Az ügyészség a szökés, elrejtőzés, a bizonyítás megnehezítésének vagy meghiúsításának megakadályozása érdekében és a bűnismétlés kiküszöbölése miatt indítványozta a terhelt letartóztatását. A rendelkezésre álló adatok alapján a gyanúsított bejelentett munkahellyel nem rendelkezik, korábban külföldön élt és dolgozott, jelenleg szüleivel él, azonban velük változó a kapcsolata. A bűncselekmény törvényi fenyegetettsége, a terhelt részben kedvezőtlen személyi körülményei és az elkövetés módjából, motivációjából valószínűsíthető kiszámíthatatlan viselkedése mind megalapozzák annak a veszélyét, hogy szabadlábon hagyása esetén az eljárás alól megpróbálná kivonni magát.
A gyanúsított az elkövetés során használt kést elrejtette, annak fellelhetőségéről téves információt közölt a hatóságokkal. Mivel a kés nem került elő, a férfi tárgyi bizonyítási eszköz eltüntetésével igyekezett a bizonyítást meghiúsítani. A terhelt kiszámíthatatlan, agresszióra hajlamos magatartása, a kitartó elkövetési módja és motivációja miatt alappal kell tartani attól is, hogy kényszerintézkedés hiányában a bizonyítási eljárást a továbbiakban veszélyeztetné.
Figyelemmel arra, hogy a terhelt huzamos időn keresztül zaklatta, fenyegette a sértettet, továbbá az eljárás szerinti cselekmény kísérleti szakban rekedt, így esetében megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a megkísérelt bűncselekményt véghezvinné vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el. A bíróság a fentiek alapján a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célokat a letartóztatással látta biztosítottnak.
A végzés nem végleges.
Forrás: Fővárosi Törvényszék Sajtóosztály
Fotó: Canva