A megalapozott gyanú szerint a január 14-ig letartóztatott férfi 2017 novembere és 2018 februárja között saját haszonszerzése céljából rendszeresen közreműködött abban, hogy az általa - korábbi gyermekintézeti elhelyezéséből adódóan - jól ismert, a cselekmény idején 18, illetve 20 éves, a gyermekotthonból már elbocsátott, hajléktalan és nélkülöző életmódot folytató két fiatal szexuális szolgáltatást nyújtson ismeretlen személyek részére. A terhelt a vele szemben teljes mértékben kiszolgáltatott élethelyzetben lévő, korábban általa bántalmazott - ezért tőle tartó - fiatalok keresményét elvette és abból csak egy saját belátása szerinti kisebb összeggel vagy elégséges élelemmel látta el a sértetteket. Egy alkalommal a gyanúsított az élelem elrejtése miatt meg is verte a két fiatalt, megerősítve ezzel a sértettek tőle való félelmét - olvasható a Fővárosi Törvényszék közleményében.
A terhelt cselekménye bizonyítottság esetén kétrendbeli, a sértettel szemben fennálló hatalmi, befolyási helyzetével visszaélve, üzletszerűen elkövetett emberkereskedelem bűntettének megállapítására lehet alkalmas, amelyért halmazati büntetésként akár 12 évig tartó szabadságvesztés is kiszabható. Az ügyészség a szökés és elrejtőzés, illetve a bizonyítás megnehezítése, valamint a bűnismétlés veszélyének megakadályozása érdekében indítványozta a terhelt letartóztatását. A rendelkezésre álló adatok alapján a gyanúsított lakhatása megoldott, munkavégzése nem vitatható, a jelenlegi tényleges jövedelme azonban nem igazolt. Az erős családi kötődés hiányára, valamint a bizonyítottság esetén kiszabható büntetés mértékére is figyelemmel megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a gyanúsított a hatóságok elől megszökne vagy elrejtőzne - írták.
A folyamatban lévő nyomozás jelenlegi szakaszában a bíróság álláspontja szerint a férfi kényszerintézkedés alkalmazása nélkül az ügyben érintett, a hatóság előtt még ismeretlen személyeket a büntetőeljárásról tájékoztatná, őket és a sértetteket jogellenesen befolyásolná vagy megfélemlítené. A terhelt büntetett előéletére,körülményeire, valamint egzisztenciális helyzetére tekintettel alappal lehet tartani attól is, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el, ezek alapján a bíróság úgy határozott, hogy a terhelt esetében a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célok kizárólag letartóztatással biztosíthatók.
Forrás: MTI
Fotó: Getty Images