Szituációs gyakorlatokon keresztül, testközelből élhették át a zalaegerszegi diákok milyen az ha valaki bűncselekmény áldozatává válik.
„Sokat segítenek azokban, hogy a diákok megtudják, hogy milyen fontos ezekkel foglalkozni, hogy tényleg ezekről kell beszélni és ellen kell állni a rossz barátoknak, ezeknek a drogoknak az alkoholnak, hogy milyen kihatásai vannak ezeknek”– mondta Máté Milán. Az intézmény kiemelt figyelmet fordít a megelőzésre.
„Mindenképpen az a cél, hogy a gyerekek mindenféle szituációkban tudják, hogy hogy kell cselekedni és milyen lehetőségek várnak rá vagy milyen problémákkal kerülhetnek szembe”– mondta Némethy Lövey Zsuzsanna ZSZC Széchenyi István Szakgimnázium és Szakközépiskola intézményvezetője.
A Re-akció programot 2015-ben indították. Eddig 29 helyszínen járt a mentősökből, tűzoltókból, rendőrökből, büntetés-végrehajtókból, valamint polgárőrökből álló alakulat. Az interaktív bűnmegelőzési rendezvény a tapasztalatszerzésre épít.
„Azáltal, hogy ők szerepelnek rájuk is hatással van mert érzik, hogy fontos amit csinálnak, adnak valamit magukból, tehát nagyon jó irányba indulhatnak el és hatékonyan tudjuk megelőzni az iskolai erőszakot, az egymás közti erőszakot vagy éppen a fiatalkori devianciákat, gondolva itt a szerfogyasztásra vagy éppen általánosan a bűnözésre, ill. sokkal mélyebben raktározódnak el a bűnmegelőzési ismeretek”– mondta Topa Zoltán őrnagy, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanácstól.
A diákok az elkövetéstől a rendőrségi előállításon és nyomozáson át a letöltendő szabadságvesztés megkezdéséig minden történésbe betekintést kaptak A FIATALOK.