Az új vizsgálat szerint az 1989 és 1999 között meghalt gyerekek közül kettő szívleállást okozó, CALM2-G114R nevű genetikai rendellenesség miatt halt meg, a harmadik pedig egy neurogén eredetű rendellenesség miatt. A vizsgálat szerint ezek után legalábbis kétséges, hogy az asszony megölte volna negyedik gyermekét.
A 2003-ban elítélt Folbiggnak Új-Dél-Wales állam főügyésze, Michael Daley adott kegyelmet, bejelentésében pedig kiemelte, hogy a lépés azt mutatja, az ország igazságszolgáltatása jól működik. Hozzátette: a történteket látva, képtelenség nem együttérezni Kathleen és Craig Folbigg-gal. Kiemelte, hogy a feltétel nélküli kegyelem nyomán Folbigg azonnal szabadon távozhatott, az ítéletet azonban nem semmisítik meg. Folbigg eredetileg 40 év börtönbüntetést kapott, melyet 2005-ben 30 évre csökkentettek.
Így 2033-ban szabadult volna, kegyelmet pedig legkorábban 2028-ban kérhetett volna. Az asszony végig tagadta bűnösségét. Tavaly márciusban csaknem száz tudós - köztük két Nobel-díjas - levelet intézett az ausztrál hatóságokhoz, melyben Folbigg szabadon bocsátását kérték.
MTI