A nyílt napra zsúfolásig megtelt a műszaki kar legnagyobb előadója, legalább ötszázan érdeklődtek valamelyik képzés iránt.
„A Garay János Gimnáziumból jöttem Szekszárdról. Azért jöttem ide, hogy megtudjam, hogy milyen mérnök–informatikusi képzés indul, hogyan lehet azzal elhelyezkedni, illetve a jövőben mi várható ez iránt” – mondta Bősz Máté.
A karon ősszel egy olyan műszaki felsőoktatási szakképzés indul, amely egyedülálló a régióban, és két év alatt felsőfokú végzettséget ad. A képzés során egy teljes félévet a campus munkaerőpiaci partnerénél töltenek el a diákok. Olyan szakembereket ad a piacnak, mely átmenetet képez a szakmunka és a mérnöki munka között.
„Ez egy felújított, de nagyon új szempontok alapján összeállított képzés. Azt szeretnénk elérni vele, hogy legyen egy híd ténylegesen a gyakorló szakma, a technikusi szint és a mérnöki szint között. Azt gondolom, hogy ez egy nagyon hiányzó szegmens a képzésünkben, meg úgy általában a felsőoktatásban. Ezt az érdeklődések, a nagyszámú érdeklődés is igazolja” – mondta Eördöghné Miklós Mária, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának docense.
Az itt folyó képzés igen sokrétű, az informatikai, a gépész és az építész szakok között sok átfedés van, így a végzős hallgatók széles körű tudásra tehetnek szert.
„A műszaki kar illusztris olyan szempontból, hogy olyan diszciplínáink vannak, a műszaki informatikától akár a belső építészetig – és közte a gépész, villamos, építőipari szakmák – melyek itt egy házban, egy helyen elérhetőek. Nagyon figyelünk arra, hogy ezek a szakmacsoportok egymással is találkozhassanak, és összedolgozhassanak” – mondta Medvegy Gabriella, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának dékánja.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán 2500-an tanulnak, köztük 500 a külföldi hallgató.