A lap szerint egy hatósági személyekből álló társasággal azon dolgozott, hogy a túlzottan nyereséges vállalkozások adóalapját speciális módszerekkel csökkentsék, megfelelő jutalékért cserébe. A Népszabadság szerint mindez egyféle piramisjátékként működött, mivel annak kevesebbet számítottak fel költségként, aki új ügyfeleket is hozott nekik.
A Simon-ügy koronatanúja márciusban, eddig tisztázatlan körülmények között halt meg, egy rendőrautóban, mikor kihallgatásra vitték. A Sólyom Airways új tulajdonosaként is ismert Welsz érdi házából került elő a Simon Gábor fényképével és Gabriel Derdák névre kiállított bissau-guineai útlevél, amellyel bankszámlát nyitottak és azon milliókat helyeztek el. Az Index szerint volt köztük kitöltött, de találtak úgynevezett biankó okmányokat is. A férfi egyébként bissau-guineai kormányzati kapcsolatain keresztül szerezte be az iratokat, és olyan magyaroknak adta el, akik – Simonhoz hasonlóan – más néven akartak például bankszámlát nyitni.
Bankszámlák afrikai útlevéllel
Az Index értesülése szerint a MagNet Bank Andrássy úti fiókjában Simon bankszámlája mellett még nyolc olyan számlát vezetnek, amelyet bissau-guineai útlevéllel nyitottak. Az internetes portál megtudta: Fürst György, Terézváros egykori MSZP-s alpolgármestere egy George First Curtis álnévre kiállított bissau-guineai útlevéllel nyitott itt bankszámlát.
A Simon-ügy |
Február 4-én a Magyar Nemzet írt elsőként arról, hogy Mesterházy egykori helyettese, Simon Gábor évek óta hatalmas, csaknem 250 millió forintos vagyont parkoltat egy osztrák pénzintézet számláján, amelyet nem tüntetett fel egyetlen vagyonnyilatkozatában sem. Azóta a politikus kilépett a szocialista pártból, lemondott mandátumáról, az ügyészség pedig február 18-án gyanúsítottként hallgatta ki. Simont március 10-én őrizetbe vették, jelenleg előzetes letartóztatásban van, csalással, magánokirat-hamisítással, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsítja a Központi Nyomozó Főügyészség. |