A cég közvetett tulajdonosa a Superman művésznéven ismert Erdélyi Zsolt, aki 2004-től a liberálisok első számú kreatívjaként dolgozott Horn Gábor kampányfőnök mellett. Tulajdonostársa Koltai Péter, aki korábban a Magyar Bálint vezette oktatási tárca háttérintézményeként működő Educatio Kht.-t irányította, majd informatikai miniszteri biztos lett. A kft. ügyvezetője a Medián közvélemény-kutatót irányító Hann Endre testvére. A lap szerint mindezek megerősítik azt a politikusi körökben régóta terjedő szóbeszédet, hogy a Mesterházy Attila-féle MSZP a korábbi SZDSZ-kampánycsapattal készül a 2014-es választásokra.
Török nem beszélt az SZDSZ-es cégről
A Hír TV Rájátszás című műsorában (a 6. percnél) már felmerült a készítők kiléte. A beszélgetés során az MSZP szóvivője konkrét válasz helyett kínos magyarázkodásba bonyolódott, melynek vége az lett: „sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom”. Török Zsolt legalább azt elismerte, hogy hibáztak, ugyanakkor Mesterházy Attilát lenyűgözte az SZDSZ-es háttéremberek munkája, a szocialisták vezére egyenesen műalkotásnak nevezte a kisfilmet.
Propagandafilm, manipuláció
Ismert, többen tiltakoztak amiatt, hogy engedélyük kikérése nélkül szerepelnek a Magyarország ma című kampányfilmben. Kossuth Lajos egyik legközelebbi leszármazottja, Kossuth László a Magyar Nemzetnek elmondta: családja a leghatározottabban tiltakozik az ellen, hogy egy olyan propagandafilmbe tették be díszletnek a néhai kormányzó arcképét, amely tele van hazugsággal és manipulációval, s az emberek alantas ösztöneire épít.
Az MSZP megkoronázta gyűlöletkampányát |
A Fidesz szerint az MSZP kampánya formai, tartalmai és politikai értelemben is megbukott, s bebizonyosodott, hogy a magyar emberek nem kérnek a szocialisták gyűlöletkampányából – jelentette ki a nagyobbik kormánypárt kommunikációs igazgatója szerdai sajtótájékoztatóján. |
Puskás Ferencné hétfőn közleményben tiltakozott, amiért férjét szerepeltette művében a párt. Világhírű zeneszerzőnk, Bartók Béla jogutódja pedig azt követelte, vonják vissza a kampányfilmet. Vásárhelyi Gábor megdöbbentőnek és felháborítónak nevezte, hogy engedély nélkül, ráadásul politikai érvek alátámasztására használták fel Bartók nevét és fényképét.
Több médium is tiltakozott a film ellen, amiért engedély nélkül, a szerzői jogaikat semmibe véve emeltek át tőlük felvételeket. Eddig az RTL Klub, a Hír Televízió, az X-News.hu és a Blikk követelte, hogy vágják ki anyagaikat a propagandafilmből, a Terrorelhárítási Központ pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy felvételeiket nem politikai célokra készítik.