Molnár Lajos, korábbi egészségügyi miniszter: Döntött a kormány a vizitdíj és a kórházi napidíj bevezetéséről. Ez egységesen 300 forint.
Még 2006-ban döntöttek a vizitdíj bevezetéséről, majd 2007-ben a második Gyurcsány-kormány vezette be azt. De az egészségügyi reformjuk része volt az is, hogy 600 millió forintot költött az akkori egészségügyi tárca a kórházi ágyak mellé helyezhető trezorokra.
A vizitdíj eltörlése érdekében akkor a Fidesz indított népszavazást.
De a téma még az előző országgyűlési választás kampányában is előkerült.
Álszentség lenne azt gondolni, hogy az egészségügy nem üzlet, én őszintén szólva nyugodtabb vagyok, ha az egészségügy üzlet, mintha nem üzlet
– mondta anno Márki-Zay Péter.
Korábban pedig László Imre, DK-s polgármester egészségügyi intézmények bezárásáról beszélt az ATV-ben: Magyarországon jelen tudomásom szerint 164 fekvőbeteg gyógyintézet van. Ez nagyon sok. Ez indokolatlanul sok.
Álságos, amit a baloldal művel: a 2010 előtti kormányzat kórházakat zárt be és vitt csődbe - erre hívta fel a figyelmet a kormányszóvivő közösségi oldalán. Vitályos Eszter emlékeztetett, több ezer kórházi ágyat számoltak fel, vizitdíjat és kórházi napidíjat fizettettek.
A nemzeti kormány két és félszer annyit költ az egészségügyre, mint a baloldali Gyurcsány-kormány idején 2010-ben. Az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb béremelési programját hajtottuk végre az orvos béremeléssel, és az ápolók bérét is jelentősen növeltük
– hangsúlyozta a kormányszóvivő.
Vitályos Eszter hozzátette, az elmúlt években számos egészségügyi fejlesztés valósult meg az országban. Többe között felújítottak 91 kórházat és 54 rendelőintézetet, emellett 23 új rendelőintézet is épült.