2024. 04. 24. Szerda György napja
Jelenleg a TV-ben:

Cirkusztestvérek

Következik:

Híradó 12:00

Belföld

VÉSZ: Portik keze az építőiparba is elért

Jelentős károkat okoztak az építőiparban a Portik Tamás üzleti érdekeltségébe tartozó építési vállalkozók – állítja Éliás Ádám, a Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetségének (VÉSZ) elnöke. Időközben kiderült az is, hogy a 2002 előtt működő parlamenti olajbizottság arról is kapott jelentést, hogy az egykori Energol-vezér neve is felbukkant a szerencsejáték-iparban.

A Portik Tamás üzleti érdekeltségébe tartozó építési vállalkozók tízmilliókkal tartoznak alvállalkozóiknak – állítja a Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetsége. A szervezet elnöke szerint van olyan tagvállalkozásuk, amely csaknem 50 millió forintot bukott azon, hogy nyílászárókat szállított egyik építkezésükhöz. Éliás Ádám hozzátette: hiába tettek feljelentést a rendőrségen, a nyomozást hamarosan lezárták. Szerinte a bank kifizette az építkezéshez adott hitelösszeget a fővállalkozóknak, akik elsikkasztották a pénzt.

Éliás állítja, hogy a rendőrség annak ellenére utasította el „kapásból a dolgot”, hogy „ennél egyértelműbb csalást, sikkasztást el sem lehet képzelni”. A szövetség első embere ezért „nagyon ajánlja a rendőrtisztek és ügyészek figyelmébe ezt az esetet”, mert szerinte több személy is érintett ebben a történetben.

Az olajmaffia egyik irányítójának magánélete sem volt hétköznapi, legalábbis ahogy élettársa anyja, Riskó Judit leírásából kirajzolódik. A Magyar Nemzet interjúja.

Sok van Portik számláján

Alkut kínált a rendőröknek néhány évvel ezelőtt Portik Tamás – ezt mondta korábban a Hír TV Célpont című műsorának Kármán Irén újságíró. Az előzetes letartóztatásban lévő vállalkozó ügyvédje nem tud erről.

Portik neve a Fenyő-gyilkosságban is felmerült: a felbujtó és a bérgyilkosok közötti közvetítőnek tartják az ügyben, de még nem gyanúsították meg a bűncselekménnyel. Portik Tamás neve a V. Lászlóról elhíresült rendőrségi korrupciós botrányban is felmerült.

Portik Tamásról időközben kiderült az is, hogy a 2002 előtt működő parlamenti olajbizottság arról is kapott jelentést, hogy az egykori Energol-vezér neve is felbukkant a szerencsejáték-iparban. Lentner Csaba volt országgyűlési képviselő, az olajbizottság egykori tagja nyilatkozott erről a Hír TV-nek: „egyértelmű volt, hogy azok a pénzek, amik az olajszőkítésből keletkeztek, jelentős részük újrabefektetésre került tiltott tevékenységekbe, jellemzően a szerencsejáték-üzletágba, éjszakai életbe, kábítószerbe, dohányáruba”.

A titkosszolgálatok pedig már az előző, balliberális kormányok idejében is jelezték, hogy nyerőgépekkel mossák tisztára az illegálisan szerzett pénzeiket bizonyos bűnözői csoportok. A jól jövedelmező ágazat az Alkotmányvédelmi Hivatal jelentése szerint a bűnözői körökben is népszerű volt, a hazai pénznyerőgépek jelentős része az alvilág érdekeltségében állt. A jelentés megállapítja: a bűnöző múltú személyek sok esetben más vállalkozók neve mögé bújva irányították a piacot.

Akkor mi van?

150-200 nyerőgép maradhat az országban a parlament keddi döntését követően. Az érdekeltek tízezres leépítésről, csődbe jutó tisztes vállalkozásokról, a politikusok a hazai és a külföldi szervezett bűnözői körök érintettségéről beszélnek. Portálunk a középutat kereste, de valós válaszokra minden bizonnyal csak a jövőben lelhetünk.

Erről a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnökét, Molnár Zsoltot is megkérdezte a Hír TV, de a korábbi vizsgálatok elmaradására nem tud magyarázatot. Állítja: „nem kaptunk tájékoztatást arról, hogy miért nem következtek eljárások”. A Szerencsejáték Szövetség pedig úgy látja: néhány ember miatt nem kellene egy egész iparágat betiltani. Azt azonban Schreiber István is elismeri, hogy a nyerőgépek üzemeltetői között bűnözők is voltak. „Lehet, hogy volt, és akkor mi van? Le kell tartóztatni őket, meg kell büntetni, be kell bizonyítani, el kell ítélni. Ezért betiltottak egy ágazatot? A szerencsejáték akkor van jó helyen a társadalomban, ha jól van szabályozva” – fogalmazott Schreiber a Hír TV-nek.

A Célpont birtokába került információk szerint a kilencvenes évek leszámolásai miatt letartóztatott Portik Tamás 2010 előtt nemcsak a titkosszolgálatok és a rendőrség embere lehetett, hanem a legfelsőbb politikai körökkel is szoros kapcsolatot ápolt.

Nemcsak a kecskeméti maffiaperben fegyházbüntetésre ítélt Radnai László, de egy, a rendőrséghez kötődő védett tanú is segítheti a kilencvenes évek alvilági kivégzései kapcsán felbujtással gyanúsított Portik Tamás és társai ellen folyó nyomozást.

 

Tekintse meg a Hír Televízió Célpont című műsorát!


Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!