A különleges tanórán Varga Mihály a korszerű pénzkezelésről és a digitális biztonságról is előadást tartott. Az úgynevezett Pénz7-en felhívják a diákok figyelmét a pénzügyi tudatosságra. Idén több mint 200 ezer diák vesz részt a programsorozatban. A programsorozat hatása már több területen is kimutatható. A OECD mérések szerint jelentősen javult a fiatal felnőttek pénzügyi tudatossága, valamint a lakosság pénzügyi ismerete - erről már a köznevelésért felelős államtitkár beszélt.
A tudósításban Varga Mihály többek között rámutatott: "Egyszerre szeretnénk arra a figyelmet felhívni, hogy a pénz kezelése felelősséggel és veszélyekkel jár. Ugyanakkor meg segíteni szeretnénk abban, hogy ez a pénzhasználat, akár a virtuális térben történik, akár a fizikai készpénzhasználattal, az minél biztonságosabb legyen."
Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár: "Az OECD mérések szerint a magyar diákok jól szerepeltek. Az egyik területen pedig, ami különösen is a hozzám tartozó terület, ez a pénzügyi tudás kategóriában a 39 országból a negyedik legjobb helyet szerezték meg."
A közigazgatási államtitkár azt mondta: fontos, hogy a diákokon keresztül a szülőket is elérjék, és beszélgetéseket kezdeményezzenek a családokban a pénzügyi tudatosságról, a megtakarításról és az öngondoskodásról.
Túri Anikó közigazgatási államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium: "Fontos, hogy a gyerekeket, a diákokat megszólítsuk, segítsük a pénzügyi tudatosság megismerésében, lényegében megértésében és tán ami a legfontosabb, hogy készség szinten tudják kezelni a pénzügyi ismereteket."
10 év, több ezer iskola, több mint egy millió diák - ezek is a jubileumot ünneplő Pénz7 programsorozat elért eredményei.