"egy feloldhatatlan bizalmi válság alakult ki” - ezzel magyarázza a Jobbik vezetése azt, miért szólították fel Varga-Damm Andreát, hogy 24 órán belül adja vissza parlamenti mandátumát.
Azt írták: egy jogszabály előzetes véleményeztetése miatt akarják kizárni a frakcióból. Ám Varga-Damm Andrea híradónknak azt állította, hogy nem ez a valódi ok, hanem egy politikai leszámolás áldozata lett.
Az oka biztosan nem az amit hivatalosan közöltek, nagy valószínűséggel az indította ezt a folyamatot el, még ősszel elnöknek jelentkeztem később pedig, januárban alelnöknek.
- mondta.
Semmi köze a történéseknek ahhoz, amit Varga-Damm Andrea mond. Azért történt ez az egész eset, amit elmondtam ez egy folyamat volt és a végén ugye olyan hibák történtek, amiket már nem lehetett tolerálni, nagyon sok mindent toleráltunk Varga-Damm Andreának, ezt már nem.
-Szilágyi György, a Jobbik alelnöke.
Szilágyi világossá tette, hogyha Varga-Damm nem adja vissza a mandátumát, akkor kizárják a pártból.
Jakab Péter korábban még azt mondta, hogy nem baj, ha eltérő vélemények vannak a párton belül, bár kiderült, hogy Jakab fekete listát készített azokról akikkel a jövőben nem szeretne együtt dolgozni.
A politikus egyébként sokszor kritizálta pártját a balratolódása miatt, sőt korábban azt is elismerte, hogy többeknek nem tetszik a vezetés új stílusa.
A veszprémi Jobbik bejelentette, hogy kiáll Varga-Damm mellett. Kovács Rajmund, a helyi Jobbik-szervezet elnöke azt mondta, hogy le kell váltani a Jobbik mostani vezetését.
Varga-Damm Andrea végül nem adta vissza mandátumát. Döntését közösségi oldalán úgy kommentálta: indokolatlan a vele szemben kialakult bizalmi válság, mivel a frakcióvezetésnek bőven volt ideje áttanulmányozni azt a törvényjavaslatot, amely megszavazásáért később őt hibáztatták. Mint írta: az aktív jobbik-tagoktól mintegy 1200 üzenetet kapott, melyekben mandátuma megtartására biztatták. Hozzátette: nem hagyja cserben a párt közösségét.
Kapcsolódó anyagunk:
A Jobbik lemondásra szólította fel Varga-Damm Andreát
Hír TV