Először szólalt meg az Uzsoki-kórház a morfiumtúladagolások ügyében. A főigazgató sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: „Szó nincs tömegmészárlásról”. Visszautasította azt az állítást, hogy megrövidítették végstádiumú rákos betegek életét hat évvel ezelőtt. Az erről szóló cikk írója, Márkus Attila – a főigazgató tájékoztatása szerint – 2005 és 2007 között általános orvosként dolgozott az intézményben. Mint azt a főigazgató kiemelte: így nem ítélhette meg, hogy milyen gyógymód szükséges a fül-orr-gégészeten kezelt rákos betegeknek.
A belső vizsgálaton a fájdalomcsillapító-készletet is rendben találták. A főigazgató statisztikai adatokat is ismertetett: mint elmondta, a kérdéses időszakban a fül-orr gégészet halálozási statisztikája a kórház általános halálozási mutatójánál alacsonyabb volt. A kórházból eltűnt kórlapok kapcsán elmondta: azokon a betegek, illetve hozzátartozóik nyilatkozatai is szerepeltek. Golub Iván kiemelte, a digitális kórlapok azon kiegészítő, kézzel írott részei tűntek el, amelyeken például az szerepel, hogy ki, kinek az utasítására, milyen dózisban, milyen készítményt alkalmazott. Úgy vélte, ezek ellopásával szándékosan akartak kárt okozni az intézménynek. Mint mondta, a kórházból 46 digitális kórlap kiegészítő, kézzel írott fontos részei tűntek el a 2005-2007 időszakból. 2008-ból 12 dokumentáció hiányzik.
Mint ismert, a botrány két hete robbant ki, a gyanú szerint az intézményben hat éve halálos mennyiségű fájdalomcsillapítót adtak be egyes végstádiumban lévő rákbetegnek. |