"Jó hírem van, a kormány visszaszerezte a repteret." - Csütörtök kora este jelentette be a nemzetgazdasági miniszter, hogy több mint egy éves tárgyalás-sorozat után kötötték meg a megállapodást: újra magyar kézbe került a Liszt Ferenc repülőtér. Nagy Márton hangsúlyozta, a légikikötő visszaszerzése nem csak gazdasági okokból fontos.
"Az ismét magyar tulajdonba került reptér nemcsak a turizmus és az áruszállítás szempontjából fontos, de legfőképpen szuverenitási kérdés. A reptér visszaszerzésével tovább erősítjük, hogy Budapest a nyugati és a keleti világ találkozási pontja legyen. A munka itt ne áll meg, gőzerővel látunk neki a reptér fejlesztésének." - mondta a nemzetgazdasági miniszter.
A Világgazdaság szakújságírója a Napi Aktuálisban azt mondta, a rendszerváltás utáni magyar gazdaságtörténet legnagyobb tranzakciójáról van szó. Hecker Flórián hangsúlyozta, ez már egy középtávon megtérülő üzlet lehet.
"Azzal lehet számolni, hogy az évtized végére az utasforgalom eléri a 30 millió főt per év, és a cargo pedig további 100 ezer tonnával növekedhet 300 ezer tonnáig, ez pedig azt jelentené, hogyha ezt az ütemet tudják tartani, ezzel a nyereségi szinttel, akkor az évtized végéig nem zárható ki, hogy 60-70 milliárd forintos profitot tud termelni ez a cég, és hogyha ezt elosztjuk azzal az összeggel, azzal az 1000 milliárddal ami az államra esett, ami egyébként a jövőben tovább csökkenhet, akkor azt ki lehet jelenteni, nagyjából egy húsz éves időtávon belül már így is meg tud térülni." - fogalmazott a Világgazdaság szakújságírója, Hecker Flórián.
A miniszterelnök közösségi oldalán úgy reagált, újra nemzeti kézben a reptér: a baloldal kiárusította, mi visszaszereztük.