A bíróság az indítványról tegnap még nem döntött, a büntetőper decemberi folytatását azonban kitűzte. Ennek oka az is, hogy az ügyészség jogsegélykérelmet terjesztett elő a svájci hatóságoknál, hogy megismerjék Simon svájci bankszámlaforgalmát 2008 és 2013 között, ám erre a svájciak még nem válaszoltak. A bíróság által kirendelt szakértő szerint nem Magyarországról származik Simon Gábor külföldi bankszámlákon tárolt, forintban kifejezve több száz milliós vagyona.
Simon védője tegnap azt fejtegette, a vádban megjelölt csaknem százharmincmillió forint adóhiányt – amelyet a volt politikus a büntetőeljárás idején utólag befizetett – Simon 2008-as adóbevallásában már nem lehetett volna figyelembe venni, mert a svájci bankban elhelyezett összeg Simon Gábor korábbi, már leadózott jövedelméből származott. A vádirat szerint Simon rövid idő alatt 267 millió forint bevételt szerzett, ami után nem fizetett személyi jövedelemadót és egészségügyi hozzájárulást, ezzel 128 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek.
A volt szocialista politikus 2008 januárjától a következő év áprilisáig 570 ezer eurót és 160 ezer dollárt helyezett el egy grazi, valamint egy svájci bankban, amiről ott saját vagyonaként nyilatkozott.