Diáktüntetés 2018 februárjában. A demonstrálók a Kossuth téren gyülekeztek, majd később továbbindultak. Többen a demonstráció hivatalos lezárása után is még az utcákon vonultak és leültek a zebrára.
Szabálysértési útmutató diáktüntetőknek - tavaly szeptemberben adott ki ezzel a címmel egy tájékoztatót a Társaság a Szabadságjogokért. A civil szervezet azzal indokolta a kiadvány megjelenését, hogy a 2018 tavaszán szervezett diáktüntetéseket követően a rendőrség eljárásokat indított egyes demonstrálókkal szemben.
"Tiltakozz! Jogi segítség tüntetéshez" - ezt a nevet viseli az egyesület legfrissebb kiadványa. Ebben jogaikról és kötelességeikről tájékoztatják a demonstráció szervezőit és résztvevőit. A tájékoztatóban arról is tanácsot adnak az ellenzéki tüntetőknek, hogyan érdemes lezárni az utakat, és lassítani a forgalmat. A TASZ többek között külön kitér arra is, hogy mi fér bele a véleménynyilvánításba, de arra is választ adnak, hogy megtilthatják-e a hatóságok az olyan tevékenységet, ami provokatív vagy meghökkentő.
A TASZ szerint a kiadvánnyal az a céljuk, hogy mindenki szabadon élhessen a gyülekezési jogával.
Nem ez az első eset, hogy a külföldről finanszírozott civil szervezetek tájékoztató anyagokkal akarják felvilágosítani a magyar közvéleményt - hívta fel a figyelmet a Századvég jogi szakértője.
Lomnici Zoltán hozzátette: egyre több ország hoz olyan jogszabályt, amelyek szerint a külföldről finanszírozott szervezetek nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek.
Hír TV