A politika manapság az oktatást eszközként használja, és amit az iskolákban mondanak, az nem feltétlenül igaz – hangzott el egy nemzetközi szakértők között folytatott angol nyelvű panelbeszélgetésen az MCC Budapest Summit on Education (magyarul: csúcstalálkozó az oktatásról) című rendezvényen. Mint a beszélgetés amerikai megszólalói elmondták, sok marxista otthonra lelt a 20. század elején az ottani egyetemeken, és megfertőzte ideológiájával a tanárképző felsőoktatási intézményeket, ahol nagyban terjesztik a kritikai fajelméletet.
A konzervatívok szerint az értéksemlegesség fogalma őrültség és megállapították, hogy a korszellem ellenük van, ahogy a múzeumok és az egyetemek vezetői is, hasonlóan a Washington Posthoz, illetve a New York Timeshoz. Az egyik szakértő kijelentette: ha Donald Trump nyer, és az ország képes követni a floridai példát, ahol korlátozták a szexuális irányultsággal és a nemi identitással kapcsolatos témák tantermi oktatását, akkor a jövő fényesebben néz ki. Igaz, az egyetemek, a média és Hollywood a konzervatívok ellen hangolnak, de ezeknek a jelentősége egyre csökken, a hagyománytisztelők pedig vissza fognak vágni – vélekedett a szakértő.
A beszélgetés skót résztvevője, Stuart Waiton arról mesélt, hogy egy óvodában kidobtak régi könyveket, mert túlságosan régimódinak tartották őket.
Helyettük hoztak újakat, amelyek közül az egyik a Julian egy kis hableány című volt, ami lényegében egy transzgender könyv, ezt olvassák most a három és négy éves óvodásoknak.
A teljes cikket a Magyar Nemzet oldalán olvashatják, IDE KATTINTVA.