Tóth Bertalan, a párt frakcióvezető-helyettese azt mondta, hogy a jövő évi költségvetési javaslat a jobb módban élőket tovább segíti, a szegénységben élők sorsát pedig tovább rontja.
Az MSZP közel nyolcvan módosító indítványt fogalmazott meg és nyújt be a szociális, az egészségügyi és az oktatási ágazat támogatására – jelentette be a költségvetési bizottság szocialista elnöke. Burány Sándor azt mondta, hogy oktatási módosító csomagjuk fontos része lenne az új tornatermek és tanuszodák építéséhez szükséges milliárdok biztosítása. „Az oktatási ágazaton belül szeretnénk garanciát látni a pedagógus-életpályamodellhez szükséges pénzre. És nem gondoljuk, hogy ezt a Kliken belül kell kigazdálkodni. Ennek értelmében pluszpénzeket irányoztunk elő, hogy minőségi oktatást kapjanak gyerekeink, unokáink” – fogalmazott Burány Sándor.
A Jobbik is az oktatást tartja a jövő évi költségvetés legnagyobb vesztesének. Az előterjesztés parlamenti vitájában Dúró Dóra, a párt képviselője kifogásolta, hogy alig fél éve lesz a nemzetgazdasági tárcának a szakképző intézmények átvételére, arra pedig szerinte a kormány máig nem adott választ, hogy mi lesz a többcélú intézményekkel.
Válaszában Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára azt mondta, jövőre 50 milliárddal több pénzből gazdálkodhat majd az iskolákat fenntartó Klebelsberg Intézményfenntartó Központ. „Többet fordítunk a gyermekekre, az oktatásra, a nevelésre, mint az előző évben. A legnagyobb és legfontosabb a pedagógusok béremelése, ez idén folytatódik, és 38 milliárd forint pluszt jelent a pedagógusoknál. Nem csupán azt a 130-140 milliárd forintot kapják meg tehát pluszban a pedagógusok, amelyeket az előző évi béremelésekből megkaptak, hanem még ezt a pluszt is, amelyet a továbbiakban adunk nekik idén szeptember 1-jétől. Összességében a Kilk 50 milliárd forinttal többől gazdálkodik” – emelte ki az államtitkár.