Ha itt végeztünk, és megengedik hogy átmenjünk a sínek másik oldalára
– Önkéntesek szedik a szemetet Rákospalota-Újpest vasútállomásnál. Hétfőn kezdődött el a Te Szedd! akció, amely keretében országszerte 3240 helyszínen, több mint 240 ezren gyűjtik a hulladékot.
Ezt a földet nem nagyapáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptunk kölcsön
– A hulladékkérdés korunk globális, környezeti problémája - hívta fel a figyelmet az agrárminiszter. Nagy István leszögezte, fontos a lakossági szemléletformálás, ennek érdekében támogatta a tárca többek között a Nemzeti Park Igazgatóságok tevékenységét, vagy az Iskolakert fejlesztési programot is.
Az agrárminisztériumban úgy gondoljuk, a hulladékkérdés megoldását az alapoknál kell kezdenünk, tehát az emberek látásmódját kell megváltoztatnunk. Meg kell értetnünk, hogy minden egyes döntés amit fogyasztóként hoznak, az hatással van a környezetünkre
– mondta az agrárminiszter. Az innovációs és technológiai miniszter hozzátette: egy olyan javaslaton dolgoznak, amely jogszabályban rögzítené a szemetelést, amely a jövőben akár bűncselekmény is lehetne.
Nagyon sok olyan anyag, csomagolóanyag keletkezik, ami jelent pillanatban valahol itt a környékünkön végzi, a kormánynak feladata az, hogy az elkövetkező tervezési időszakban,de ezeket a csomagolóanyagokat betétdíjassá tegyük, és utána kelljen ezeket visszavinni oda, ahol ezek megvásárlásra kerültek, és a betétdíjat meg fizessék vissza, az egyik legjobb módja egyébként, ha megnézzük, hogy miért tiszta Ausztria, miért tiszta Németország, azért, mert ott például ilyen rendszer működik
– mondta az innovációs és technológiai miniszter. Palkovics László hozzátette: a környezetszennyezés elleni küzdelemben a vállalati szereplőknek, és a gyártóknak is fontos szerepük van.