Április 15-én tette közzé Huszár Máté Salgótarján alpolgármestere, egyben baloldali polgármesterjelöltje közösségi oldalán ezt a videót, amelyben a Greenpeace adataira támaszkodva állította, hogy a régi acélgyár területén működő hulladékfeldolgozó cég telephelyéről, szennyező anyagok jutottak be a Salgó-patakba. A Greenpeace saját közösségi oldalán jelezte, hogy lakossági bejelentésre mentek ki aktivistái mintát venni a Salgó-patakból, ám a nyilvánosságra hozott jegyzőkönyv alapján a mintavétel körülményei nem feleltek meg az akkreditált vizsgálatok elvégzésének. AZ NGO akkor nem kért hatósági vizsgálatot, így a térség országgyűlési képviselője fordult hatósághoz.
A főispán úr arról írt, hogy a helyszínelő kollégák arra a következtetésre jutottak, hogy a szennyezés forrása nem beazonosítható. Tekintettel arra, hogy az adott helyszín mellett jelentős kiterjedéssel található a volt acélgyár tevékenysége következtében erősen szennyezett, és kármentesített érintett terület, az is felmerült, hogy a szennyezés kapcsolatban állhat az egykori acélárugyár korábbi tevékenységével.
- mondta Becsó Zsolt Salgótarján országgyűlési képviselője.
Közösségi oldalán reagált a történtekre Salgótarján jobboldali polgármesterjelöltje, Kreicsi Bálint. Szerinte a jelenlegi ellenzéki városvezetés helytelenül járt el akkor, amikor hivatalos vizsgálati eredmények nélkül nyilvánított véleményt egy vélt környezetszennyezésről.
Azt gondolom, lehetett volna tájékoztatni a céget. Lehetett volna kérni bejárást. Lehetett volna lakossági fórumot tartani, és nem utolsó sorban értesíteni a hatóságokat. Ez lenne azt gondolom, a tiszta út.
- fogalmazott Salgótarján polgármesterjelöltje, Kreicsi Bálint.
Több baloldali jelölt is a Greenpeace nem akkreditált adatait használja politikai kampánycélokra. Gödön a Samsung-gyár melletti szennyvízből szintén nem akkreditált mintavétel eredményivel riogatják a helyieket. Vác újrázni kívánó baloldali polgármesterének, Matkovich Ilonának pedig egyik legfontosabb kampánytémája az akkumulátor gyárak elleni küzdelem.