A 200 éves műemlék épületet Pollack Mihály tervezte. A szakembereknek a téglákig vissza kellett bontaniuk, hogy megerősíthessék a falakat. Az építkezésen 270-en dolgoznak naponta – kőművesek és restaurátorok.
– Ennek az épületnek nincsen koszorúja, illetve vasbeton födéme. És a húzóerőt, ez a most általunk beépített és megerősített húzóvas fogja felvenni – magyarázta a Hír Televíziónak Dénes Balázs kivitelezés-vezető.
Az átépítés a terv szerint halad, a főépületben már jövő tavasszal megkezdődhet a tanítás, a kisebb-nagyobb előadótermek mellett korszerű egyetemi könyvtárt és olvasótermet is létesítenek.
„Ide tervezünk majd doktori képzést, ez az épület ad majd helyt a közszolgálati, közigazgatási továbbképzések jelentős részének, illetve nemzetközi kurzusoknak. És nem szabad megfeledkezni róla, hogy az épületben lesz majd nemzetbiztonsági kabinet, ami a nemzetbiztonsági tisztképzésnek biztosít majd helyszínt” – közölte Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora.
A rendőrtiszteket egy másik, speciálisan kialakított központban oktatják majd.
Az Orczy-kert peremén épült ipari épületeket lebontják, a területen 2015 szeptemberéig park, lovarda és sportközpont épül, ahova a nyolcadik kerületi óvodások, iskolások is járhatnak úszásoktatásra.
„Több mint egyetem, amiről szó van. Sokkal több, mint egyetem. Egy városrész, egy park megújulása. És az életminőség javul ezáltal Belső-Budapesten, Józsefvárosban. Jobb lesz a józsefvárosiaknak, jó lesz a pestieknek” – mondta Fürjes Balázs nagyberuházási kormánybiztos.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem új képzési központjának létesítéséről 2012-ben döntött a kormány. A beruházás összköltsége 25 milliárd forint, a költségek 80 százalékát uniós forrásból finanszírozzák.