"Felszólítom tehát Karácsony Gergelyt, hogy állítson fel vizsgáló bizottságot! A Lánchidat - a főváros és a nemzet egységének szimbólumát - egyfajta korrupció gyanúja lengi körül" - így nyilatkozott korábban Brenner Koloman, a Jobbik Konzervatívok főpolgármester-jelöltje.
Az a kérdés is sokakban felmerült, hogy van-e összefüggés az A-Híd Zrt-nél tartott házkutatás és a Lánchíd egyre dráguló felújítása között.
„Ugye a legfelső szinten ebben a vállalkozói láncolatban áll a fővállalkozó és a döntéshozó. Ők az úgynevezett fehérgalléros elkövetők, akik megállapodnak kartellszabályokkal egymással a visszaosztásról és minden egyéb feltételről, ami máris egy közpénzelvonást jelent. És ahogy megyünk lefelé a vállalkozói láncolatban, eljutunk a legvégére, a számlagyárosok, köztörvényes bűnözők világába, ahol a végén már csak strómanok vannak, akik általában eltűnnek"
- ezt pedig már Grundtner András, a Mi Hazánk főpolgármester-jelöltje mondta a korrupciógyanús ügy kapcsán.
Karácsony Gergely a Lánchíd tavalyi átadásán még azzal dicsekedett, hogy Magyarország újkori történetének legbonyolultabb és legösszetettebb beruházása valósult meg. „Ha valaki tud olyan beruházást Magyarországon, ami határidőre elkészült, és abból a pénzből készült el, amit szántak erre, az tegye fel a kezét!"
Azóta viszont kiderült, hogy a felújítást végző A-Híd Zrt. meglehetősen furcsa körülmények között nyerte el azt a közbeszerzési eljáráson - számolt be a Magyar Nemzet, emlékeztetve, hogy a cégnél tavaly év végén tartott házkutatást a NAV.
"Azt kérdezzük Karácsony Gergelytől, hogy véletlen-e, hogy az a cég érintett a számlagyáros botrányban, amelyért kardoskodott, hogy felújíthassa a Lánchídat. Azt kérdezzük Karácsony Gergelytől, véletlen-e az, hogy öt milliárddal többe került a felújítás, és kisebb műszaki tartalommal végezték el. Azt kérdezzük, hogy véletlen-e, hogy a hatvanszorosára emelt előleg, az pont nagyjából lefedezi azt az összeget, amennyivel többe került a Lánchíd felújítása" - így tette fel a kérdéseit a budapesti Fidesz frakcióvezetője.
Karácsony Gergely korábban azt mondta, hogy a felújítás nem került többe, mint amennyiről Tarlós István megállapodott a kivitelezővel. Wintermantel Zsolt azonban kiemelte azt is, hogy jelentősen csökkentett műszaki tartalommal végződött a felújítás, mivel az végül nem érintette a Váralagutat és a Széchenyi István teret sem.