Bite Zsolt az a majd' negyven éves LMBTQ-aktivista, pedagógiai asszisztens, akiről egy évvel ezelőtt derült ki, hogy egy 15 éves iskolás fiúval tart fenn szexuális kapcsolatot. B. Zsolt azt állította, hogy ez nem pedofília, hanem efebofília.
A harmadik kerületi balliberális önkormányzat komolyabb következmények vagy feljelentés nélkül először csak áthelyezte az alsós tagozatos diákok mellé. Eljárás csak később indult ellen, az ügyben még mindig tart a nyomozás.
Orbán Viktor miniszterelnök: "A gyermek sérthetetlen, bántalmazása a legsúlyosabb büntetést vonja maga után, kegyelemnek ilyenkor helye nincs."
Az ilyen és ehhez hasonló pedofil-ügyek miatt kell megerősíteni a magyar gyermekvédelmi rendszert - hangsúlyozta Orbán Viktor évértékelő beszédében. A kormányfő azóta alkotmánymódosítást nyújtott be az Országgyűlésnek.
Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter: "Az alaptörvény módosítás ki fogja zárni annak a lehetőségét, hogy olyan személy kegyelmet kapjon, aki szexuális bűncselekményt kiskorú sérelmére követett el, vagy ilyen bűncselekmény elkövetésében közreműködött" -erről tájékoztatott a miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón.
Gulyás Gergely hozzátette: ezt egészíti ki a frakció által benyújtott törvényjavaslat, amely hatékony jogi kereteket és gyakorlati iránymutatást nyújt a gyermekvédelmi intézményeknek.
Az államnak az erejét kell megmutatnia és eszközt kell adnia a szülők kezébe.
Tovább szigorodnak a pedofilokat sújtó büntetések - erről már Kocsis Máté beszélt a HírTV Napi Aktuális című műsorában.
A Fidesz frakcióvezetője elmondta: az újonnan benyújtott gyermekvédelmi törvénycsomag 22 törvényt módosít, ezek között van 3 olyan, amelyet az Európai Bizottságnak is jóvá kell hagynia, erre 3 hónapjuk lesz.
Kocsis Máté: "Elsősorban a Btk-t érinti, illetve a büntetőjogi következmények rendszerét érinti. Először is hogy nincsen elévülés ezentúl, amennyiben a javaslat elfogadásra kerül, azok számára, akik gyermekek sérelmére követnek el szexuális bűncselekményeket. Tehát a pedofília esetében nincsen elévülés, az örökké számon kérhető marad."
Kocsis Máté világossá tette azt is, hogy a javaslat elfogadása esetén nem lesz feltételes szabadlábra helyezés, sem reintegrációs őrizet, az elkövetők pedig soha nem kaphatnak tiszta erkölcsi bizonyítványt.
Sőt, a jövőben a bíróság azokat is 2 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatja, akik a jelzőrendszer tagjaiként nem jelzik, ha egy gyermek veszélyeztetett helyzetben van. A frakcióvezető hangsúlyozta: Küldetésük, hogy évről-évre bővítsék a gyermekvédelmi rendszer körét.
A kormány tervezi, hogy ősszel további javaslatokat terjesszenek az országgyűlés elé.
Küldetésük, hogy évről-évre bővítsék a gyermekvédelmi rendszer körét - fogalmazott a frakcióvezető.
A gyermekvédelmi folyamat nem most indult a parlamentben, 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban és 2019-ben is születtek gyermekvédelmi döntések, és akkor nem számíthattak a baloldal igen-szavazatára.
Fotó: Getty Images