A vádirat ismertetése után elnapolták a BKV és a Budapest Airport volt jogi igazgatójának, illetve társainak korrupciós perét a fővárosi törvényszéken. A bíróság az elsőrendű vádlottat, Sziebert Györgyöt hallgatta volna meg, ő azonban nem tett vallomást arra hivatkozva, hogy nem volt ideje felkészülni. A rendőrség 2009-ben tartott házkutatást a BKV Akácfa utcai székházában, majd kenőpénz átvétele közben tetten érte Sziebert Györgyöt egy óbudai mélygarázsban.
Két vádlott meg sem jelent a Fővárosi Törvényszéken, egy harmadik pedig tüntetőleg újságot olvasott a reptéri vesztegetési ügy első tárgyalási napján.
Sziebert György jogi előadóként, Rényi-Vámos Krisztina pedig jogi igazgatóként dolgozott a Budapest Airportnál. Ők döntöttek arról, hogy a ferihegyi repülőteret üzemeltető cég melyik ügyvédi irodákkal köt szerződést.
Az ügyészség szerint csak olyan irodákkal állapodtak meg, amelyek vállalták, hogy a megbízási díj 5-10 százalékát készpénzben visszaadják. Az egyszeri, fix árú megbízásoknál pedig eleve benne volt a kenőpénz a díjban. „Dr. Sziebert György elsőrendű vádlott a BA Zrt.-vel szerződéses kapcsolatban álló ügyvédekkel azt éreztette, hogy amennyiben nem hajlandóak a megbízási díj egy részét számukra megfizetni, a jövőben nem vagy csak csökkentett mértékben fognak megbízásokat kapni” – fogalmazott Nánási Vanda ügyész.
2009-ben érték tetten Sziebertet
Sziebert Györgyöt a Nemzeti Nyomozó Iroda 2009-ben érte tetten, épp egy húszezresekkel teli borítékot vett át. Akkor már a BKV-nál volt jogi igazgató. Az ügyészség szerint a közlekedési cég informatikai fejlesztését is egy olyan kft. nyerte el, amely fizetett az elsőrendű vádlottnak. „Megállapodtak abban, hogy a Q… Kft által ajánlott vállalkozói díj legfeljebb 30 millió forint + áfa összegű lesz, és dr. Sziebert György elsőrendű vádlott a vállalkozói díjból 12 millió forintra tart igényt.”
A vádirat ismertetése után Sziebert György meghallgatása következett volna, de ő még arra a kérdésre sem válaszolt, hogy bűnösnek érzi-e magát. „Az idézés körülbelül három héttel ezelőtt érkezett meg, és rövid határidő volt arra, hogy felkészüljek, ezért a következő tárgyalási napon, kérem a tisztelt bíróságot, szíveskedjenek számomra lehetőséget biztosítani, hogy vallomást tegyek” – mondta az elsőrendű vádlott.
A korrupciós ügy tárgyalása április 22-én folytatódik.