Már nem sértettek, csak egyéni érdekeltek a Kúria jogegységi döntése szerint a Szeviép-ügy károsultjai. Több száz alvállalkozónak tartoznak mintegy 10 milliárd forinttal. A károsultak képviselője a hétfői tárgyalás előtt úgy fogalmazott: a bíróság 3 éve húzza az ügyet, az ügy bírája pedig az elkövetők oldalára állt.
„Stefán József szakértő ebben az ügyben úgy készít szakvéleményt, hogy közben az elsőrendű vádlott, Oltványi József kizárólagos tulajdonában lévő és az ő ügyvezetése alatt működő Oktaéder Kft. fizetett könyvvizsgálója. Tehát ott tartunk ma Szegeden, hogy a Szegedi Járásbíróság egy szakértőt kirendel, szakértői véleményt, majd véleménykiegészítést kér tőle úgy, hogy erről a szakértőről a Szegedi Járásbíróság bírája is tudja, hogy őt fizeti Oktaéder Kft.-n keresztül az egyik vádlott” – fejtette ki Szabó Bálint, a károsultak jogi képviselője.
A tárgyaláson a szakértő könyvvizsgáló nem jelent meg. A károsultak képviselője átadta a feljelentését az ügy bírájának. Az ügyész a tárgyaláson úgy nyilatkozott, hogy a szakértő a nyomozóhatóság szerint sem elfogult.
„Az elfogultságot már nyomozóhatóság is vizsgálta, és a szakértő úgy nyilatkozott, hogy nem érzi magát elfogultnak. Ezt követően továbbra is ő adott szakvéleményeket, a nyomozóhatóság úgy bírálta el, hogy az elfogultsági ok nem áll fenn” – mondta.
Évek óta több mint 300 millió forintot követel a Szeviéptől az egyik alvállalkozó.
„A környezetemben lévő ügyekkel kapcsolatban mindegyiknél feljelentést tettem. Azt tapasztaltam, hogy bírói huzavona után az egyiknél csődbűntett terhét megállapították, és másodfokon jogerőre emelkedett. Az ügyvezető szabadlábon van, jelen pillanatban éppen Angliában vagy néha Spanyolországban kapom nyaraláson, én nem tudtam elmenni a tíz év alatt sehová” – mondta Deák László, a Korel Kft. ügyvezetője.
Az ügyben közel 400 vállalkozót közel 10 milliárd forint kár ért. Az állami kártalanítási programban eddig több mint 2 milliárd forintot fizettek ki a károsultaknak.