Januárban önkényuralmi jelképet kifeszítő együtt–PM-es aktivisták foglalták el a Fidesz-székház erkélyét, köztük Barabás Richárd. De együtt–PM-esek hatoltak be januárban a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumba is. A tüntetők egyike itt is Barabás Richárd. Egy hónappal később ugyancsak együtt–PM-esek másztak fel a köztársasági elnöki hivatal erkélyére, hogy leszedjék a Sándor-palota homlokzatáról a nemzeti színű és uniós lobogókat. Az aktivisták között ismét feltűnt Barabás Richárd.
„A baloldal ma, válságban van. A baloldal elvesztette az emberek bizalmát. A baloldal üresen kong és nem jelent semmit” – Ezt is Barabás Richárd mondta. Az egykori hahás aktivista gyújtó hangvételű mondataiban épp elvbarátait szidta a Bem-szobor tövében október 23-án. Csak már mint önkormányzati képviselő. Az októberi választáson ugyanis bekerült az újbudai közgyűlésbe. A politikus azonban nem elégedett meg a kompenzációs listán megszerzett mandátumával, a hétfői Kossuth téri tüntetésen is ott. Barabás itt már irányította is a tömeget, amely folyamatos nyomás alatt tartotta a Parlament épületét védő rendőrsorfalat. Szerinte azonban ez is jogszerű akció volt.
– Mint fiatal politikusnak, küzdenem kell az elnyomó rendszer ellen. Még egyszer mondom, békés eszközökkel.
– Na de hogy nevezi magát békepártinak, miközben székházat ostromol, a Sándor-palota erkélyére mászik fel, arra buzdítja a tüntetőket a Kossuth téren, hogy menjenek be a Parlament épületébe... hogy lehet itt békéről beszélni?
– Én azt mondtam, hogy toljátok meg! Nem tettem kárt a Fidesz-székházban, sem a Sándor-palotában, mindegyik szimbolikus küzdelem, szimbolikus harcok, nem fizikai, nem vérre menő, nem erőszakra menő harcok.
A hétfői tüntetés még a balliberális oldalon sem aratott osztatlan elismerést. Barabás újbudai MSZP-s képviselőtársa is elítéli az erőszakot. „Nagyon helyes az, ha valakinek kritikája van, akkor azt kifejezi az utcán, ami viszont a végén történt, az szerintem nem helyes. Bizonyos szempontból gyengíti a mondanivalót, tehát ilyen szempontból nem Barabás Richárdot, hanem senkit, aki ebben részt vett, nem tudom jó szívvel támogatni. Az, hogy ő itt helyben képviselő, az adottság. Nem hiszem, hogy az itteni képviselői munkáját ez befolyásolja” – fogalmazott Molnár Gyula szocialista önkormányzati képviselő.
Az újbudai önkormányzat Fidesz-frakciója még nem döntött arról, hogy a közgyűlésben számon kérik-e majd Barabást. „Úgy gondolom, ha ő kimondja, hogy magánemberként vesz részt egy ilyen tüntetésen, akkor is tudatosítania kell magában, hogy önkormányzati képviselőként is figyelik a tevékenységét. Tehát ilyen módon, hogyha ő jogsértő magatartást tanúsít, akkor igenis őt mint önkormányzati képviselőt is számon kell kérnünk. Hogyha itt a kerületben tapasztalunk bármi ilyesmit, akkor mi kezdeményezni fogjuk természetesen, hogy ezért ő komolyan feleljen” – mondta Csernus László, Újbuda önkormányzati képviselője, a helyi Fidesz frakcióvezetője.
Barabás Richárd cáfolja, hogy egy egzisztenciális anarchista lenne, és azt állítja: egyik demonstráció megszervezéséhez sem kapott külföldről anyagi támogatást.