A legmodernebb virtuális valóság technológia segítségével készülhetnek bevetésre és szerezhetnek némi harctéri rutint a magyar honvédség katonái. Ez ugyan nem helyettesíti a valódi harcban szerzett tapasztalatot, de segít a honvédek kiképzésében.
Segít a katonáknak még harc képzettebben kikerülni az egész rendszerből, mindig ahhoz hasonlítom, hogy ha van egy autóvezetés és ott van egy rutin vizsga illetve egy forgalmi vizsga akkor nem a 10 óra rutin és 10 óra forgalmi vizsgán vesz részt a ember hanem 50- 100 óra forgalmi vizsga után egy sokkal képzetebb sofőrkén kerül ki és ugyanez igaz a honvédségre is.
Ez is része a Magyar Honvédség haderőfejlesztési programjának, amelyben eddig is a legmodernebb hadieszközöket szerezte be hazánk. Csúcstechnológiás Airbus helikopterek, a világ legjobbjaiként számon tartott német Leopárd páncélosok, és hamarosan új generációs Gripen vadászgépek szavatolják a biztonságunk.
Magyarország jó időben, és megfelelő stratégia mentén, kezdte el építeni vagy ha úgy tetszik, újraépíteni a védelmi iparát.
A honvédelmi miniszter a rendezvényen elmondta, teljesen átalakul a Magyar Honvédség, egy 21. századi NATO-kompatibilis, világszínvonalú haderő épül.
A 2010-es kormányváltás után felismertük, hogy nem lehet és nem is szabad megúszni a haderő fejlesztést, a világ változni fog, és nincs haderőfejlesztés önálló és katonai szuverenitás szempontjából támaszt nyújtó védelmi ipari fejlesztés nélkül.
Szalay- Bobrovniczky Kristóf azt is elmondta, hogy mindössze néhány év alatt, szinte a semmiből jöttek létre a mára már működő védelmi ipari gyárak. Zalaegerszegen harckocsikat, Kiskunfélegyházán kézifegyvereket gyártanak. Gyulán az Airbus helikopterek alkatrészei készülnek, Várpalotán lőszergyár épül, Kaposváron pedig a Gidrán harcjárművek gurulnak ki az üzemből. integrációja folyik. Mindezek eredményeként Magyarország modern, ütőképes és a térség meghatározó haderejével rendelkezhet majd - tette hozzá a miniszter.