Az intelligens energiahálózatokra és az innovatív ügyfél megoldásokra fókuszál a jövőben az E.ON - hívta fel a figyelmet a vállalat elnök-vezérigazgatója.
"Az energiafogyasztás emelkedik, azért ez mindenképpen megerősíti azt a hitünket, hogy komoly perspektíva van ez előtt az üzlet előtt, nemcsak komoly perspektíva, de komoly szakmai feladat is, mi hiszünk abban, hogy a jövő elektromos, a jövő az energiáról szól, a jövő a digitalizációról szól, és ezt az egészet emberek fogják létrehozni"
- mondta E.On Hungária Zrt. elnök-vezérigazgatója, Kiss Attila.
A paksi atomerőmű nélkül nem teljesíthetőek a klímavédelmi célok és nem biztosítható Magyarország biztonságos áramellátása sem - fejtette ki a Paks II. beruházásért felelős tárca nélküli miniszter. Süli János hangsúlyozta: az atomerőművek klímabarát létesítmények, nem bocsátanak ki üvegházhatású gázokat, és az időjárástól függetlenül is biztonságosan termelnek áramot.
"Paks egymaga annyi szén-dioxid kibocsátást, ha hagyományos erőművekkel állítanánk elő, akkor ez 17 millió köbméter volna, amit megtakarítunk, összehasonlításként a közlekedés 12 egységet okoz, tehát ehhez képest ezt, ha fosszilis erőművekben állítanánk elő, akkor többet bocsájtanánk ki, mint az összközlekedés, és az is tény, hogy a magyar erdők szén-dioxid elnyelő képessége 6 millió egység"
- fogalmazott a Paks II. beruházásért felelős tárca nélküli miniszter, Süli János.
Süli János hozzátette: a folyamatosan növekvő energiaigény miatt is szükség van az új paksi blokkok megépítésére, amelyek megfizethető, megbízható és tiszta energiát tudnak előállítani.
HírTV