Sokan pulóverben, de van aki pólóban sétált november elején, ami nem megszokott. Pénteken napközben és szombat hajnalban ismét megdőlt a melegrekord. Pénteken Mezőgyán 24.8 fokot mértek, míg szombat hajnalban Tatabányán csak 15.8 fokig hűlt a levegő. Ez utóbbival több mint öt évtizedes rekord dőlt meg. A többséget nem zavarja a meleg, de nem is tartják normálisnak.
Ha tovább tart a tavaszias november, az komoly károkat okozhat a gyümölcsösökben is, ami negatívan hathat a termésre.
„Az elmúlt időszakban mindig enyhék voltak a novemberek, de most nem enyhe, hanem meleg. Nem örülünk ennek annyira. Egyelőre a fák nyugalmi állapotban vannak, de ha ez a meleg továbbra is tartani fog, akkor tartunk tőle, hogy el fog indulni újra bennük a nedvkeringés ami nem lesz jó, mert az elmúlt időszakot nézve a január,február, március szinte biztos, hogy hideg lesz” – mondta Gyuris Mihály, szatymazi gazda.
A Hír TV meteorológusa szerint folyamatosan csökkenni fog a hőmérséklet, de igazán hidegre még nem kell számítani.
„A következő napokban szinte észrevétlenül fog csökkenni a hőmérséklet, napról napra 1-2 fokot. Ez azt jelenti, hogy a jövőhét közepén már 20 fok feletti értékekre nem kell számítani, és a hajnalok is egy kicsit hűvösebbek lesznek, azonban úgy néz ki, hogy a jövő héten sem lesz hideg, vagy éjszaka fagy, tehát a sokévi átlagnál enyhébb időjárás folytatódik, de a nyárias időtől el kell búcsúznunk” – mondta Üveges Zoltán.
Az előrejelzések szerint jelentős csapadékra ugyanakkor továbbra sem lehet számítani.
A legmelegebb év
Az idei a legmelegebb év Németországban a rendszeres mérések több mint 130 évvel ezelőtti kezdete óta. A rendkívüli meleg az ország jelentős részén szárazsággal jár együtt, aminek nemcsak súlyos természeti, hanem gazdasági következményei is vannak, az aszály miatt már üzemanyaghiány is fenyegeti az országot. A január-októberi időszakban az átlaghőmérséklet 11,6 Celsius-fok volt, ami több mint 2 fokkal meghaladja a sokévi átlagot.