Szentgyörgyi Ágnes édesanyja 13 évvel ezelőtt költözött be az Arany Alkony idősotthonba. Egyszeri költségként 3 millió forintot fizettek az ellátásért, állandó díjként pedig az intézmény kapta az idős hölgy nyugdíjának 80 százalékát. Tavaly decemberben az idős asszony állapota megromlott. Lánya szerint kórházi kezelést nem, de gondozást igényelt volna.
„Reggel kiültették a folyosóra, és 4-5 órán keresztül ült egy tolószékben, hogy ne kelljen forgatni, fölültetni, mert az már strapás lett volna gondozóknak” – mondta el Szentgyörgyi Ágnes, az elhunyt idős hölgy lánya. – „Amikor kértem, hogy ezt hagyják abba, mert nem bírja a teljesen legyengült édesanyám, akkor nemet mondtak, amit azzal magyaráztak, hogy Lívia néni nagyon nehéz, és nem segít. Hát hogyan tudott volna segíteni, amikor már jártányi ereje sem volt?”
Az Arany Alkonyt működtető egyházi misszió elnöke cáfolja a Szentgyörgyi Ágnes által elmondottakat.
„Továbbra is vannak olyan érdekek, amelyek minden erőt megmozgatnak azért, hogy a fenntartói tevékenységünknek ne tudjunk eleget tenni, például az ilyen híresztelésekkel is. Erről az esetről nem tudok, én kizártnak tartom, hogy ilyen előfordulhat, természetesen utána fogok nézni ennek a véleménynek” – mondta Erdős János, a Kálvin János Presbiteri Misszió elnöke.
A misszió mögött álló egyház a parlamenttől nem kapott egyházi elismerést, ezért a jövőben nem tarthat fenn intézményt. A fővárosi kormányhivatal a misszió működési engedélyét március végén visszavonta, az idős emberek elhelyezésére a Fővárosi Önkormányzatot kötelezte. Az önkormányzat fellebbezett a másodfokon eljáró Nemzeti Szociális Hivatalnál. Az Arany Alkony otthonok tulajdonosa egy olyan cégcsoport, amelynek az egyházi misszió felajánlotta a fenntartást, de választ egyelőre nem kapott.