Welsz Tamás budai irodájába hívta halála napján a rendőröket, hogy dokumentumokat és adathordozókat adjon át nekik, a régebbi iratokat a pincében tárolta. Útlevelet vásárló ügyfeleiről pontos nyilvántartást vezetett, amelyben – a bissau-guineai szabályoknak megfelelően – az érintettek ujjlenyomata és személyi igazolványának fénymásolata is szerepelt, esetenként a vételárat is feltüntette – értesült a Magyar Nemzet. Egyik kuncsaftja az MSZP volt elnökhelyettese lehetett. Simon Gábor nevére bissau-guineai útlevéllel nyitottak számlát Budapesten a MagNet Bankban, ami miatt a volt szocialista politikust közokirat-hamisítással is meggyanúsította az ügyészség. „Számunkra is meglepő módon a nyomozás gyorsabb ütemben halad eddig, mint ahogy azt az első pillanatokban látni lehetett. Tehát felgyorsult a nyomozás. Azt, hogy mikor fogjuk befejezni, az attól is függ, hogy milyen új körülmények merülnek még fel. Sok új körülmény egyébként felmerült menet közben is, de ennek egy jelentős részére sikerült már választ adni, de azért még nagyon sok megválaszolatlan kérdés van” – közölte Polt Péter legfőbb ügyész.
Sajtóhírek szerint nem Simon Gábor volt az egyetlen MSZP-s politikus, aki afrikai úti okmányt szerzett magának. Bár a szocialisták kezdetben feleslegesnek tartották a belső vizsgálatot, mára kifaggatták útlevélügyben az országgyűlési képviselőket, képviselőjelölteket.
Tóbiás József, a szocialista párt frakcióigazgatója elmondta, mindenkivel beszéltek, akivel kellett.
Tóbiás József: Mindenkivel beszéltünk, akivel kell, akit el tudtunk érni.
Riporter: Írásban is nyilatkoztak esetleg?
T. J.: Nem kellett írásban nyilatkozni, mert ez egy formalitás, tehát az ember van olyan viszonyban, ahogyan képviselő…
Riporter: De hát Simon Gáborban is megbíztak.
T. J.: Ne haragudjon, ez már nagyon az alja. Tehát ön azt kérdezte tőlem, hogy van-e a képviselőknek útlevele. Jelezte a frakció, hogy nincs, ennél további kérdésnek már nincs helye, mert válaszoltam önnek.
Az útlevélbiznisz már a második Gyurcsány-kormány alatt feltűnt a nemzetbiztonságnak. Készült is egy terjedelmes jelentés, amely súlyos visszásságokat tárt fel. Következménye azonban nem lett a vizsgálatnak, minden maradt a régiben. A titkosszolgálatokat akkoriban miniszterként irányító Szilvásy György állítólag semmiről sem tud. Pedig Welsz Tamást is meghallgatták, amikor az őszödi beszéd kiszivárogtatóját keresték a szolgálatok. A férfi jelen volt az elhíresült frakcióülésen. A balatonőszödi kormányüdülőbe az In-Kal Security vezetőjének, Lasz Györgynek a kezdeményezésére jutott be. Lasz Györgynek a hírek szerint szintén van bissau-guineai útlevele.
Az MSZP volt titokminisztere tagadta, hogy ismerte volna Welsz Tamást.
Riporter: Ön ismerte Welsz Tamást?
Szilvásy György: Nem.
Riporter: És ön tudott arról, hogy ő hangmérnök lehetett Őszödön? Vagy volt erről információja?
Sz. Gy.: Fogalmam sincs.
Riporter: És el tudja képzelni, hogy valóban így történt?
Sz. Gy.: Nincs róla információm.
Welsz Tamás halálát a rendőrség vizsgálja, külsérelmi nyomot nem találtak rajta, tehát nem bántalmazták. A toxikológiai vizsgálat azonban még nem zárult le, így nem tudni, hogy megmérgezte-e magát.