A közismert s méltán kedvelt színészről talán kevesen tudják, hogy az első olyan művész volt a szakmájából, aki nyíltan vállalta a jobboldali, konzervatív értékrendet, amelyben hisz. Emiatt páratlan támadás indult ellene, amikor megpályázta és meg is nyerte a Szolnoki Szigligeti Színház igazgatói posztját. Később a Vígszínház igazgatói állásáért is elindult, de azt az újabb támadások miatt feladta.
Az utóbbi öt évben egy halálos betegséggel is meg kellett küzdenie.
1965-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán, és csodálatos pályát futott be – vallotta a színművész a műsorban.
Olyan eseményeknek lehettem részese, amelyeket mások talán csak elbeszélésekből ismernek. Ilyen volt a Képzelt riport vagy az István, a király – fejtette ki.
A műsorban elhangzott, hogy a Gyurcsány-kormány idejében, a budapesti véleménymegmondó emberek ellenében nevezték ki egy vidéki színház élére, ami akkor példa nélküli volt.
Andor Éva felemlítette Balázs Péternek, hogy ekkor, a pályázata kapcsán kezdték el támadni olyan emberek, akiket már nagyon régóta ismert, például Ascher Tamás és Hegedüs D. Géza is sajtótájékoztatót tartott ellene.
A riporter kérdésére, hogy megkeresték-e személyesen ezek a régi ismerősök, a művész elmondta, hogy általában nem, a véleményüket csak a nagy nyilvánosság előtt hangoztatták.
Egyedül Jordán Tamás hívott fel Pécsről, de úgy be volt rúgva, hogy nem lehetett érteni, hogy miről beszél, de hát ilyen előfordul… Egy a lényeg, nem akarták engedni azt, hogy Szolnokon ne liberális színházvezetés legyen. Nem az volt a fontos, hogy a színházban mi legyen, hanem hogy a vezetés legyen az, amit ők akarnak. Azt akarták, hogy „a mi kutyánk kölyke” legyen. Hogy jön ahhoz egy Balázs Péter, hogy egy színházat igazgasson…
– fejtette ki a támadás okait a színművész.
A műsort teljes terjedelmében ITT nézhetik vissza.