„Aljas diktatúrák erőszak szervezetei engedik meg maguknak azt a brutalitást, amit a magyar rendőrség tett” – ezt a posztot tette közzé a DK elnöke az elmúlt napok rendőri intézkedései kapcsán. Az a Gyurcsány Ferenc, aki 2006ban előbb az őszödi beszédben úgy nyilatkozott, hogy lehet tüntetni majd hazamennek. Majd az 56-os forradalom 50. évfordulóján lovasrohamot vezényeltek az ünneplő tömegbe, illetve vízágyúval és gumilövedékkel oszlattak.
Kunhalmi Ágnes korábban a vasárnapi boltzárral kapcsolatban még úgy fogalmazott, hogy aki akar annak nem csak vásárolni, de dolgozni is joga van akkor amikor akar. A szocialista politikus, most már úgy fogalmazott, az egy teljesen más helyzet volt, mert ott a vasárnap is dolgozni akarókat támogatták volna abban, hogy dupla pénzért dolgozhassanak beépítve a normál beosztású munkahétbe.
Az LMP országgyűlési képviselője, szerint a kormány felelőssége, hogy az emberek az utcára mentek. Schmuck Erzsébet hangsúlyozta: ők békés tüntetésre szólították fel az embereket. „Az ellenzéki frakcióknak a képviselői tegnap is amikor 5-6óráig demonstrációt tartottunk felszólítottuk az embereket kértük az embereket, hogy békésen tiltakozzanak. Az embereknek, ha nem marad más lehetőségük az utcán kell tiltakoznia” – jelentette ki.
A parlamentben botrányosan viselkedő Tordai Bence személy szerint, elítéli a Momentum tagjainak és a párt elnökének Fekete-Győr Andrásnak a tüntetéseken tanúsított magatartását. A Párbeszéd politikusa szeretné, ha a tüntetések békésen zajlanának.
„Láttam olyat, aki egynél több sört is megivott és könnyebben eljár a keze és bedob valamit a rendőrök közé, de ennek nem örülünk, szeretnénk, hogyha ez nem lenne. Mi tudjuk, hogy az erő nem egyenlő az erőszakkal, a mi erőnk az a békében az erőszak mentességben és jó lenne, ha mindenki tudná magát tartani ehhez” – így Tordai.
A Liberálisok politikusa, szerint az ellenzéki képviselőknek semmivel nincs nagyobb felelőssége a történtekben, mint bárkinek aki részt vett a tüntetéseken. „Amennyiben egy ellenzéki politikusról bebizonyosodik, hogy ő maga rongál, ő személyesen rongál, vagy ő maga veszélyezteti a testi épségét egy hatósági személynek, akkor az magától értetődő, hogy ő ellene is ugyan olyan eljárást kell indítani, mint bármilyen civil magyar állampolgár ellen, de egyébként kollektív felelősségben, azért azt ne mondjuk, hogy a politikusoknak külön felelőssége lenne” – mondta Sermer Ádám, a párt főpolgármester-jelöltje.
„Amit az utcai erőszakos események és cselekmények kapcsán Gyurcsány és a szocialisták csinálnak az egyszerre visszataszító és felelőtlen” - reagált a kormányszóvivő. „Visszataszító, hiszen, amikor Gyurcsányék kormányon voltak egyszer már tönkretették az országot felelőtlen, mert felelős politikusok, nem támogathatják a törvénytelenséget és nem támogathatják az utcai erőszak semmilyen formáját sem” – így Hollik István kormányszóvivő.
A politikus hangsúlyozta: az utcai erőszak minden formája elfogadhatatlan és az elmúlt napok eseményei is mutatják, hogy a radikális aktivisták semmit sem tartanak tiszteletben.