A héten derült ki, hogy az ügyészség még tavaly novemberben hivatali visszaéléssel gyanúsította meg Rónaszéki Lászlót, Budapest V. kerületének korábbi jegyzőjét. Az ügynek egy másik gyanúsítottja is van, egy vállalkozó. Azt azonban nem árulta el a Központi Nyomozó Ügyészség szóvivője, hogy Rónaszéki mikor és mit követett el. Sajtóhírek szerint viszont egy évekkel ezelőtti belvárosi ingatlanértékesítés miatt indulhatott az eljárás.
Rónaszékit még Rogán Antal menesztette 2013-ban, az V. kerület akkori polgármestereként. Rogán most azt mondja, a volt jegyző meggyanúsításának nincs köze az önkormányzathoz. A Fidesz frakcióvezetője szerint ráadásul minden vagyonpolitikai döntést jogszerűen hoztak, amelyeket a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány közigazgatási hivatalai is rendben találtak. „2013-ig az akkori önkormányzati törvény és a szabályok értelmében az önkormányzat hivatalát a jegyző vezette, hivatali kérdésekben ő döntött. Ebbe sem a polgármesternek, sem a testületnek nem volt beleszólása. Az ügyészség pedig 2014-ben kifejezetten a hivatallal összefüggő kérdésekben folytatott le vizsgálatot, és ennek alapján fogalmazott meg gyanúsítást a volt jegyző ellen” – hangsúlyozta Rogán Antal.
Lemondott Juhász Péter |
Lemondott bizottsági tagságáról Juhász Péter. Döntését azzal indokolta, hogy nem kíván bűncselekményhez asszisztálni. Bővebben>>> |
Az Együtt társelnöke szerint Rogán Antal direkt hárítja át egykori jegyzőjére a felelősséget, ezért a párt szerda este az V. kerületi önkormányzat előtt tüntetett. Juhász Péter azt mondta: véget akarnak vetni annak, hogy a belváros vezetői a sajátjukként kezelik a közvagyont, miközben az ügyészség asszisztálása mellett nem derül fény az igazságra. „Lehetetlen, hogy ezt művelik itt, és próbálják mindezt a volt jegyzőre kenni, ugye, azt mondják, hogy ő felelt itt mindenért. De hát akkor mire van egy polgármester, már elnézést? El tudjuk képzelni, hogy Rogán Antal nincs tisztában a belvárosi ingatlanárakkal? El tudjuk képzelni azt, hogy fogalma sincs, hogy melyik kerületnek a polgármestere, hogy az ország legdrágább ingatlanállománya van itt? Hogy Budapest belvárosának közepén vagyunk, és ezt kótyavetyéli el?” – mondta Juhász Péter.
Közben az ügyészségi nyomozás végéig az egész belvárosban leállították az önkormányzati ingatlanok eladását. Erről kedden a kerület pénzügyi bizottsága döntött, miután nyolc belvárosi ingatlan értékesítésének körülményéről tárgyalt.