Amikor 1956 októberében a magyar szabadságharcosok úgy döntöttek, hogy felveszik a harcot a bestiális szovjet hadsereggel szemben, az egész világ a csodájára járt a magyarok bátorságának. A világsajtót rendkívül gyorsan bejárta a hír, hogy Budapesten forradalom tört ki, a magyarok fegyvert ragadva szembeszegültek az elnyomó kommunista diktatúrával. Bár a forradalmat leverték november elején és a vörös diktatúra még hosszú évtizedekig uralta hazánkat, a világ antikommunista részein a pesti srácok hősökké váltak. Az amerikai Time magazin címlapján január hetedikén az év embere: a magyar szabadságharcos.
Richard Nixon - aki ekkor még Eisenhower alelnöke volt - 1956 decemberében hat napos körúton tartózkodott Európában. Az öreg kontinensen tett látogatásáról és Eisenhower elnök üzenetéről így írt akkor az MTI:
„A kommunizmus csak az erő segítségével képes fenntartani magát az általa ellenőrzött országokban - mondotta Nixon amerikai alelnök, aki hétfőn hat napos európai utjáról visszatért Amerikába.
Az alelnök Eisenhower elnök Raab osztrák kancellárhoz intézett személyes üzenetével indult mult kedden Bécsbe, szerdán részletes jelentést tesz az amerikai elnöknek utjáról.
Nixon a repülőtéren hangoztatta, a magyar nép harca a szovjet uralom ellen halálos csapást mért a nemzetközi kommunizmusra, amely a csapást sohasem fogja kiheverni. Egy olyan uralom, amely kizárólag erejére támaszkodik, »ideiglenes sikereket« ugyan elérhet, - amit a magyarországi példa is mutat - de az olyan módszerek végzetesek.”
Az MTI 1956. december 24-én megjelent anyagát változtatás nélkül, az eredeti szöveget teljes mértékben megőrizve idéztük.