A máig emlékezetes, 2006-os gyurcsányi rendőrterrorban a fél szemére megvakított Nagy László, valamint a brutális hatalmi fellépés többi áldozatának emlékére állítana egy maga tervezte szobrot Szilágyi Ákos, aki most aláírásgyűjtésbe kezdett, hogy az emlékmű megvalósulhasson - írja a Magyar Nemzet.
Az évről évre megrendezett Nemzet zászlója az Andrássy úton rendezvény ötletgazdája, szervezője úgy fogalmazott, a szobrot a Dohány utca torkolatában állítanák fel, ott, ahol az egyik áldozat szemét gumilövedékkel lőtték ki a rendőrök a 2006-os utcai forrongások idején.
A Népszavában megjelent vélemény írója szerint felháborító, hogy a különös kegyetlenséggel fellépő rendőrök áldozatai emlékművet kapnának, míg a rendőrterrorban aktívan résztvevő egyenruhások nem. Emlékezhetünk,
2006-ban a Gyurcsány-kormány ellen tüntetőkre fejmagasságban lövöldöztek, kardlapoztak, a tömegre lovasrohammal támadtak a rendőrök. Nekik emelne emlékművet Batka Zoltán.
Batka Zoltán szerint ráadásul a magyar rendőrökre rátámadókkal együtt megsérült tüntetőket hőssé avatta az Orbán-kormány, közöttük eddig több mint háromszázmillió forint kártérítést osztott ki, a megsérült rendőrök ellenben egy vasat sem kaptak a helytállásukért, ami az újságíró szerint agyrém - olvasható a Magyar Nemzet cikkében.
Mert rendőrök is megsérültek a 2006-os őszi összecsapásokban, igaz, egynek sem lőtték ki a szemét, egyet sem fogtak el, szállítottak a Magyar Rádió épületének udvarára, hogy ott válogatott kínzásokban részesítsék őket. Egyetlen rendőrre sem vadásztak a budapesti éjszakában, hajtottak ki szórakozóhelyekről, sörözőkből és vertek véresre gumibottal, ahogy a kórházi ellátásnál egyiküket sem őrizte valaki, hogy utána azonnal kifaggassa vagy őrizetbe vegye, fogdába vigye.
Arról sem ír a szerző, hogy miként hagyták magukra a vidékről a Szabadság térre vezényelt közrendőröket saját felsőbb vezetőik, hogy alkalmatlan eszközökkel küldték őket utcára, és arról sem, hogy az akkori rendőri vezetők és az állomány egy része hogyan hátráltatta a véres események kivizsgálását, a rendőri erőszak elkövetőinek bíróság elé állítását. Azt is nagyvonalúan elhallgatja, hogy az akkori rendőri vezetők és még sokan mások a balliberális városvezetéstől kitüntetésben részesültek.
A Magyar Nemzet cikke IDE KATTINTVA érhető el.