Egy étterem volt a helyszíne 2008. június 23-án Laborc Sándor, a titkosszolgálat akkori vezetője és Portik Tamás találkozójának. A volt Energol-vezér akkor még szabadlábon mozoghatott, azóta azonban már börtönben ül: idén februárban 11 évre ítélték egy 90-es évekbeli gyilkosság, Prisztás József vállalkozó megöletése miatt. A Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóján kívül még Vajtó Lajos, a Nemzeti Lóverseny Kft. volt vezetője, MSZP-közeli üzletember, és Glemba Zoltán, Laborc egyik beosztottja volt jelen a vendéglátóhelyen. A beszélgetésről hangfelvétel is készült. Az Alkotmányvédelmi Hivatal ez alapján tett feljelentést Laborc ellen, akit a parlament illetékes bizottsága is meghallgatott az ügy miatt. Tavaly áprilisban aztán feloldották a hangfelvételek titkosságát, és a leiratokat anonimizált formában feltették az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának honlapjára is. Azaz a neveket egytől egyig kitakarták rajta. Az azonban már akkor egyértelmű volt, hogy Portik a 2010-es választások esetleges Fidesz-győzelme miatt aggódott, és támogatásáról biztosította az MSZP-t.
– Február 7-ig meghosszabbította a Központi Nyomozó Főügyészség a Portik Tamás és Laborc Sándor ügyében hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt indított nyomozást. A védelmi szolgálat tette meg a feljelentést, tehát úgy ítélték meg, hogy bűncselekmény történt, és ezt átadták az ügyészségnek, akik átvették a nyomozást. Kérdés, hogy az ügyészség talált-e ilyen bizonyítékokat – mondta még januárban Pintér Sándor belügyminiszter a Hír TV stúdiójában.
Az ügyészség végül nem talált elég bizonyítékot. A múlt hónapban jogerősen is megszüntették a nyomozást. A Pestisracok.hu azonban pénteken nyilvánosságra hozott egy olyan dokumentumot, amely a nevek kitakarása nélkül tartalmazza Portik és Laborc első találkozójának leiratát. A majdnem negyvenoldalas dokumentum címe megegyezik az Országgyűlés honlapján megjelentetettel, de más a betűtípus, a szöveg elosztása, és nincs rajta se pecsét, se aláírás, ami az eredetiségét igazolná. A szövegben volt és jelenlegi rendőri vezetők, politikusok, közszereplők és üzletemberek neve szerepel. Megemlítik benne például a Csányi Sándor nagybajomi birtokán történt helikopter-balesetet is. Ez a Portik–Laborc-találkozó előtt egy nappal történt. A jármű az OTP-elnök ismerőseivel a fedélzetén, felszállás után lezuhant, többen súlyosan megsérültek. Portik a dokumentum tanúsága szerint azt szerette volna, ha Csányi azt hinné, hogy valaki szándékosan okozta a balesetet. Portik azt is taglalta, hogyan lehetne lejáratni jobboldali politikusokat. Itt Rogán Antalt, a Fidesz frakcióvezetőjét nevezte meg. Őt kábítószerbotrányba akarta belekeverni. Az ügyészség egyelőre nem vizsgálja a számtalan közéleti ember nevét tartalmazó dokumentumot. „Sajtóhíreket nem kívánunk kommentálni. Amennyiben felmerül a minősített adattal visszaélés bűntette, akkor a jogosult feljelentését követően indulhat büntetőeljárás az ügyben” – mondta Simon Richárd, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.
Kerestük az Alkotmányvédelmi Hivatal felügyeleti szervét, a Belügyminisztériumot is, de a tárca csak hétfőre ígért tájékoztatást.