A munkalehetőségeket tekintve nemcsak közvetlenül a BMW-gyárban foglalkoztatott emberek számával kell kalkulálni, hanem más szektorokban is jelentős növekedésre lehet számítani. Az azonban egyáltalán nem mindegy a városvezetés számára, hogy például az ingatlanpiacon milyen folyamatok indulnak el – hangsúlyozta Debrecen polgármestere a Hajdú-Bihari Naplónak adott interjújában.
Papp László leszögezte: Debrecen önkormányzata képes arra, hogy kontrollálja az ingatlanárak alakulását a városban, megvan a kellő gazdasági erő ahhoz, hogy lakásépítési programot indítsanak el.
„Sokan elmondták a véleményüket az elmúlt napokban, egy budapesti LMP-s politikusnak például volt olyan nyilatkozata, hogy milyen rosszul járnak majd itt az egyetemisták a beruházással. Nos, ennél nagyobb ostobaságot ritkán hall az ember” – jelentette ki a polgármester, majd pedig hangsúlyozta, komoly perspektívát tudnak adni a fiataloknak, hogy maradjanak, dolgozzanak és családot alapítsanak a városban.
A BMW-beruházás megvalósítására felvett 44 milliárdos hitel nem fogja megterhelni a várost a polgármester szerint, a város stabilitása mögött kormánygarancia áll.
Nem külföldi munkaerőnek építik a gyárat – így Papp László –, hiszen Debrecenben sokan tanulnak, és még növelni akarják a diákok számát: néhány év múlva 80-100 ezer tanulóra számítanak – így pedig ki tudják szolgálni a munkaerőpiacot, hely dolgozókkal.