Egymillió új munkahelyet és munkaalapú társadalmat tűzött ki célul az első kétharmados Orbán-kormány, miután a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette baloldali vezetés csődközeli állapotba sodorta Magyarországot, a munkanélküliség ez idő alatt a csúcson járt. A szocialisták egykori pénzügyminisztere Veres János pedig akkor azzal gúnyolódott, hogy elbukik a terv.
E program alapján egyértelműen kijelenthető, hogy a tízéves vállalás az egymillió munkahelyről nem fog teljesülni
– mondta az MSZP-s Veres János.
Csakhogy a kormány azóta is a munkahelyteremtést tarja elsődlegesnek, a magyar munkanélküliségi ráta pedig már az egyik legalacsonyabb Európában.
A négy százalék körüli szinttel az élmezőnybe tartozik hazánk, ami a gyakorlatban közel teljes foglalkoztatottságot jelent.
A külgazdasági és külügyminiszter pedig nem régiben jelentette be, hogy a munkahelyteremtés motorjaként szolgáló beruházások idén minden eddigi rekordot megdöntenek.
A kormányfő szerint a 2010-óta folytatott politika eredményesnek bizonyult.
Magyarországon arra van szükség, hogy folytassuk azt a politikát, amit elkezdtünk. 2010-hez képest egymillióval több magyar ember dolgozik Magyarországon. 2010-ben foglalkoztatottság 57 százalék volt, ma 75 százalék
– hangsúlyozta Orbán Viktor, miniszterelnök.
A témával kapcsolatban Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértőt, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Kutatóintézetének munkatársát kérdeztük a Híradóban.