Az óbudai korrupciós ügy egyik szereplőjének, P. Gábornak az ügyvédje reméli, hogy védencének szeptemberben már nem hosszabbítják meg a letartóztatását. Szerinte ugyanis a kényszerintézkedésre semmi szükség. Barabás Éva a Magyar Nemzetnek elmondta, hogy a bíróság a bizonyítási eljárás esetleges befolyásolásának veszélye miatt rendelte el P. Gábor letartóztatását.
Ezzel összefüggésben felhívta a figyelmet arra a körülményre, hogy az ügyben még 2021 végén rendelték el a nyomozást az úgynevezett Anonymous-videók hatására.
Ha bárki bármit befolyásolni akart volna, azt már régen megtehette volna, de nem történt ilyen és az ügyészség sem tudott ilyet felmutatni egyik gyanúsított esetében sem – hangsúlyozta.
Kitért arra, hogy az ügy gyanúsítottjainak többsége szabadlábon védekezhet, ők megkaphatják a teljes nyomozati iratot, azt kezdenek vele, amit akarnak, esetükben nem tett indítványt az ügyészség kényszerintézkedés alkalmazására. Sérelmezte azt is, hogy míg a sajtó megszerezte a nyomozati dokumentumokat, ügyfelének az iratmegismerési jogát az ügyészség továbbra is korlátozza.
A gyanú szerinti állítólagos vesztegetővel szemben, aki egyébként első körben tagadta a bűncselekmény elkövetését, az ügyészség soha semmilyen kényszerintézkedésre nem tett indítványt
– nehezményezte az ügyvéd. Barabás Éva hozzátette, hogy ez a személy nem sokkal később egyezséget kötött az ügyészséggel, korábbi tagadása ellenére beismerő vallomást tett és lényegében az ő terhelő vallomása alapján került sor Czeglédy Gergő alpolgármester meggyanúsítására.
Az ügy részleteiről nem kívánt beszélni, de mint mondta, az ügyészség a gyanúsítottakat terhelő bizonyítékok java részét különböző alkuk útján szerezte be. Elárulta továbbá, hogy a vádhatóság a védencének is felajánlotta az egyezségkötés lehetőségét, amitől azonban P. Gábor elzárkózott.
Még a mielőbbi szabadulás érdekében sem akart olyan dolgokat elismerni, amelyeket nem követett el – magyarázta az ügyvéd, aki úgy véli, az igazmondási kötelezettség nélkül tett vallomások között több ellentmondás van. Példaként említette, hogy az egyik alkut kötő személy azt állította, a sajtóban is megjelent videófelvételen, amelyen állítólagos pénzvisszaosztás történik, P. Gábor szerepel. – Ezen a felvételen azonban nem a védencem látható – hangoztatta Barabás Éva.
A teljes cikket a Magyar Nemzet Online-on olvashatják.