A szomszédok is értetlenül álltak a néhány napja Tiszakécskén történt gyerekgyilkosság előtt. A gyanú szerint a nő miután saját otthonában megszülte a kisfiút, megfojtotta, majd a holttestet elásta egy lakatlan ház udvarában.
Az egyik kríziskezelő központ vezetője szerint nem a tiszakécskei eset az egyetlen tragikus eset, amelynek a bezártság és a koronavírus járvány miatt kialakult stressz állhat a hátterében. Boglacsik Tímea a Hír TV-nek azt mondta, a krízishelyzetbe került édesanyát titkos menedékházban helyezik el.
"Ha valóban akut krízishelyzet van, tehát menekülni kell, nincs más megoldás, akkor továbbra is működnek azok a krízisközpontok, titkos menedékszállások, melyek az áldozatokat tudják fogadni"
- mondta a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. igazgatója.
Franciaországban a járvány kezdete óta több, mint 30 százalékkal nőtt a családon belüli erőszakos esetek száma. Ezért a francia kormány több mint 20 ezer hotelszobát lefoglalt, ahol elhelyezhetik a veszélybe került családtagokat.
Kínában háromszorosára nőtt a családon belüli, erőszakos esetek száma. A jelenség az egész világon megfigyelhető, legalábbis ott, ahol korlátozzák az emberek szabad mozgását: Brazíliában másfélszeresére ugrott az esetek száma, Katalóniából 20 százalékos emelkedésről számoltak be, Cipruson harmadával több fordult elő, mint korábban.
A Hír TV által megkérdezett igazságügyi pszichológus szerint itthon még pontos statisztikai adatok nincsenek, azt viszont látják, hogy a járvány kezdete óta kétszeresére nőtt a segélykérések száma.
"Nagyon egyszerű ennek a háttere, egyrészt egzisztenciális frusztráció, másrészt van egy érzelmi frusztráció ezekben a családokban, a felgyűlt feszültséget nem tudják máshogy kanalizálni"
- fogalmazott az igazságügyi pszichológus, Kitanics Márk.
A családon belüli erőszak áldozatai éjjel-nappal hívhatják a 06 80-20-55-20-as telefonszámot, ahol a Családbarát Ország kríziskezelő szakemberei azonnal segítséget nyújtanak.
Hír TV